Rezerwy Pogoni ze zwycięstwem. W meczu seniorów zadebiutował Bartosz Pędzik

Resized_20191027_1447121

W niedzielę, 27 października, na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli druga drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Jacek Chojniak) rozegrała mecz 12. kolejki Sieradzkiej Klasy "A" Seniorów z zespołem RKS Rychłocice. Młoda drużyna Pogoni odniosła zwycięstwo, a w meczu zespołu seniorów zadebiutował 15-letni Bartosz Pędzik.

W 11. minucie po akcji Michała Opalińskiego i Pawła Nowakowskiego drużyna Pogoni zdobyła pierwszą bramkę. Ten pierwszy przejął piłkę na trzydziestym metrze od bramki gości i zagrał do Pawła Nowakowskiego, który strzałem z 25 metrów otworzył wynik spotkania. Dwie minuty później w polu karnym gospodarzy faulował Michał Stawinoga przewracając rywala. Jednak strzał jednego z zawodników gości z rzutu karnego w pięknym stylu obronił Mateusz Swarzyński. Pozostałe 30 minut pierwszej połowy meczu to dominacja gospodarzy, ale nie udokumentowana strzeleniem kolejnych bramek. Goście ograniczyli się do gry z kontrataku, jednak te próby rozbijał rozgrywający dobry mecz Piotr Zając. Pod koniec tej odsłony meczu groźnie z rzutu wolnego uderzał Mateusz Dudek, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości.

W drugiej połowie w 59. minucie po rzucie rożnym dla "Pogonistów" jeden z zawodników z Rychłocic odbił piłkę ręką w swoim polu karnym i sędzia główny meczu podyktował rzut karny dla gospodarzy. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" był Daniel Kopiński. Kolejne minuty meczu to przewaga gospodarzy i dwie groźne sytuacje nie wykorzystane przez Huberta Śmietańskiego i Michała Opalińskiego. W 88 minucie meczu doszło do przepychanki na boisku pomiędzy Wojciechem Stasiakiem i zawodnikiem gości, za co zawodnik Pogoni otrzymał czerwoną kartkę.

POGOŃ II ZDUŃSKA WOLA - RKS RYCHŁOCICE 2:0 (1:0)

1:0 - Paweł Nowakowski (11')
2:0 - Daniel Kopiński (59')

Pogoń II: Mateusz Swarzyński - Daniel Kopiński (60' Jakub Wojda), Igor Pręcikowski, Michał Stawinoga (46' Szymon Krysztofiak), Mateusz Grobelny (Konrad Mazurkiewicz) - Nikodem Pręcikowski, Piotr Zając, Mateusz Dudek (75' Wojciech Stasiak), Michał Opaliński - Adam Rybak (70' Hubert Śmietański), Paweł Nowakowski (70' Bartosz Pędzik)

Trener drużyny: Jacek Chojniak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

CZERWONA KARTKA:
Wojciech Stasiak (88' Pogoń)

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w niedzielę, 3 listopada, o godzinie 11:00 na wyjeździe z zespołem Inter Sieradz Woźniki.