Przełamanie Pogoni. Zduńskowolanie wygrali z Jutrzenką Warta

122497849_1486914211697894_4410401880616465083_o

W spotkaniu 15. kolejki łódzkiej IV ligi pierwszy zespół Pogoni wygrał na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Jutrzenką Warta 3:1. Tym samym podopieczni trenera Michała Bistuły przełamali serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

Od początku spotkania lekką przewagę zyskali żółto-zielono-czarni, którzy starali się stworzyć zagrożenie pod bramką przyjezdnych. Goście skutecznie bronili się do 21. minuty, gdy Pogoń przeprowadziła dobrą, zespołową akcję. Futbolówka trafiła na lewe skrzydło do Mikaela Idzikowskiego, który minął jednego z rywali i dograł ją przed pole karne do Mateusza Brozia. Napastnik Pogoni wyłożył piłkę nadbiegającemu Bartłomiejowi Sobczakowi, który płaskim uderzeniem otworzył rezultat spotkania.

W drugiej odsłonie działo się o wiele więcej. W 56. minucie po szybkim kontrataku ze strony Pogoni było już 2:0. W pole karne rywala wpadł Kamil Bartos i oddał strzał z ostrego kąta, a z najbliższej odległości futbolówkę do siatki wpakował Paweł Lipski, dla którego było to premierowe trafienie w barwach zduńskowolan. Chwilę potem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie pomylił się jeden z graczy Jutrzenki.

Z kolei, w 61. minucie po otwierającym podaniu jeden z graczy gości znalazł się w polu karnym Pogoni, gdzie został sfaulowany. Arbiter, Jakub Jaskulski wskazał na „wapno". Do futbolówki podszedł Mariusz Graczykowski, jednak świetną interwencją popisał się Artur Melon. Niewykorzystana sytuacja zemściła się kilka chwil później. Świetny rajd przeprowadził Patryk Sławiński, który w pełnym biegu minął czterech rywali, zagrał „klepkę" z Princewillem Okachim i wpadł w „szesnastkę" Jutrzenki. Obrońca Pogoni pewnym uderzeniem podwyższył rezultat spotkania. Goście zdołali odpowiedzieć w 72. minucie, gdy precyzyjne dośrodkowanie na gole zamienił Piotr Burski.

Pogoń Zduńska Wola – Jutrzenka Warta 3:1 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Sobczak 21, Paweł Lipski 56, Patryk Sławiński 65 – Piotr Burski 72

Pogoń Zduńska Wola: Melon – Bartos, Porada, Lipski (72. Majerz), Budka – Chmielewski (66. Kaczmarek), Swędrowski, Okachi, Sobczak (90. Śmietański), Idzikowski (46. Sławiński) – Broź (83. Kucharski)

Źródło: Pogoń Zduńska Wola