Najważniejsze wideo w ezd24

Program Aktywna Szkoła jest realizowany w Zduńskiej Woli

DJI_0459-1024x683-1
fot. UM Zduńska Wola

Program Aktywna Szkoła jest realizowany w Zduńskiej Woli. To projekt finansowany przez ministerstwo sportu. Mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnych zajęć sportowych na miejskich i szkolnych orlikach.

Aktywny Orlik i Aktywny Weekend to dwa zadania finansowane z budżetu państwa, jakie dostępne są w Zduńskiej Woli. Od 6 lipca do 30 listopada będą dostępne bezpłatne zajęcia sportowe w ramach programu Aktywna Szkoła.

W roku 2024 z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Aktywna Szkoła prowadzone będą dla mieszkańców ogólnodostępne i bezpłatne zajęcia, których celem jest m.in. upowszechnienie aktywności fizycznej wśród społeczeństwa, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

W ramach zawartego porozumienia pomiędzy miastem i Ministerstwem Sportu i Turystyki, dofinansowane zostaną koszty zatrudnienia animatorów sportu prowadzących zajęcia.

Zadanie Aktywny Orlik polega na organizacji i prowadzeniu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zajęć sportowych na obiektach sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012" przy ul. Stefana Okrzei 5 i przy ul. Zielonej 46a. Obiekty są zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli i to ta jednostka będzie realizowała zadanie. Informacje dostępne są pod adresem internetowym: http://mosir-zdunskawola.pl/obiekty/orlik-2012/.


Z kolei zadanie Aktywny Weekend polega na organizacji i prowadzeniu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zajęć sportowych w weekendy (soboty i niedziele z wyłączeniem dni świątecznych) na obiektach sportowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli przy ul. Jana Kilińskiego 27. W okresie wakacyjnym zajęcia będą prowadzone również od poniedziałku do piątku.

Miesięczny harmonogram zajęć zaplanowany przez animatorów sportu i zaakceptowany przez pracowników Biura Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zduńska Wola będzie zamieszczany pod linkiem https://zdunskawola.pl/sport-i-zdrowie/ w zakładce pn. Aktywny Weekend.

Źródło: UM Zduńska Wola