wersja testowa serwisu

Profilaktyki nigdy zbyt dużo. Za nami prelekcja dla dzieci w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

269-133945

Zduńskowolscy policjanci podczas wakacji spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, którzy wakacyjny czas spędzają w rodzinnym mieście na półkoloniach i innych formach zorganizowanego wypoczynku. Celem spotkań są profilaktyczne zajęcia na temat bezpiecznego wypoczynku w mieście, nad wodą, w górach, a w szczególności nad wodą w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Zduńskowolscy policjanci podczas wakacji spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, którzy wakacyjny czas spędzają w rodzinnym mieście na półkoloniach i innych formach zorganizowanego wypoczynku. Celem spotkań są profilaktyczne zajęcia na temat bezpiecznego wypoczynku w mieście, nad wodą, w górach, a w szczególności nad wodą w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Uczestnikom spotkań wskazywano jakie w czasie wakacji czyhają na nich zagrożenia oraz jak ich uniknąć spędzając czas wolny w domu, nad wodą oraz w górach. Dzieci teraz wiedzą, że wybierając wypoczynek nad wodą należy wybrać plażę strzeżoną przez ratownika i kąpać się pod nadzorem rodzica, stosować się do zaleceń ratownika, regulaminu i oznaczeń kąpieliska. Natomiast wybierając się na wycieczkę w góry ważne jest m.in. by odpowiednio spakować plecak, zabrać ze sobą ciepłe ubranie, jedzenie i napoje. Założyć odpowiednie buty oraz sprawdzić prognozę pogody. Policjanci omówili z milusińskimi, jak należy bezpiecznie zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą, która np.: dzwoni do domu, proponuje spotkanie przez internet lub zaprasza do samochodu, aby podwieźć do domu. Mundurowi zwrócili uwagę również jak postępować w sytuacji napotkania niebezpiecznego zwierzęcia. Dzieci już wiedzą, że ucieczka jest niewskazana i najbezpieczniej przyjąć pozycję "żółwia".

Jedno ze spotkań odbyło się 26 lipca 2021r w świetlicy na os. Nowe Miasto, gdzie najmłodsi spędzają czas z Miejskim Domem Kultury „RATUSZ" w ramach przedsięwzięcia „Wakacyjne znajomości – lato z Miejskim Domem Kultury w Zduńskiej Woli". Dzieci wysłuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowy, cyberzagrożeń oraz jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą i w wodzie. Na koniec, w trosce o bezpieczeństwo naszych pociech, dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne „Kacper bezpieczny na drodze". Korzystając z okazji zachęcono najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK" organizowanym przez Komendę Główną Policji.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli