wersja testowa serwisu

Pracownicy socjalni wśród bohaterów pandemii

DSC_3193-1
fot. UM Zduńska Wola

To nie był łatwy rok dla pomocy społecznej. Koronawirus utrudnił kontakt osobisty i ograniczył odwiedziny pracowników w domach podopiecznych. MOPS nie pozostawił jednak potrzebujących bez pomocy!

W trudnym momencie walki z pandemią mieszkańcy mogli liczyć na pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. To oni rozwozili produkty spożywcze, chemiczne i sanitarne osobom samotnym i unieruchomionym w domach. Niepełnosprawni mieszkańcy mogli też liczyć na MOPS w umówieniu szczepień na COVID-19 oraz organizacji transportu do i z punktów medycznych.

Pomoc społeczna dostrzegła też potrzeby psychologiczne. Gdy zduńskowolanie zostali zamknięci w czterech ścianach swoich mieszkań i domów, MOPS uruchomił dodatkowe dyżury psychologów dziecięcych i społecznych, trenerów leczenia uzależnień czy mediatorów rodzinnych. W Wielkanoc, którą wiele osób świętowało samotnie, eksperci MOPS dyżurowali pod telefonami zaufania 24 godziny na dobę.

– Zdaliście egzamin z empatii i wrażliwości. Pomimo że wirus stwarzał zagrożenie również dla Waszego zdrowia i życia, nie zawahaliście się nieść pomocy najsłabszym i najbardziej potrzebującym zduńskowolanom – mówił do pracowników MOPS w dniu ich święta prezydent Konrad Pokora. – Tamten czas ma wielu bohaterów. Jesteście w grupie, która była na pierwszej linii frontu. W imieniu wszystkich mieszkańców Zduńskiej Woli, bardzo Wam za to dziękuję – dodał.

źródło: UM Zduńska Wola