Pożar mieszkania w Zduńskiej Woli, w akcji kilka zastępów strażaków. Jedna osoba ranna

EB1A2151-592B-4093-8B99-80EDC91D5032
fot. KP PSP w Zduńskiej Woli

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem mieszkania w Zduńskiej Woli. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli wpłynęło o godzinie 15:25. Jak przekazują ratownicy, ogień pojawił się w mieszkaniu na czwartej kondygnacji w wielorodzinnym budynku mieszkalnym przy ul. 1 Maja w Zduńskiej Woli.

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli oraz jeden zastęp z OSP Janiszewice. Jak relacjonuje st. kpt. Łukasz Aleksandrowicz, z mieszkania, które objęte było pożarem, sąsiedzi ewakuowali mężczyznę przed przyjazdem pierwszych zastępów.

- Strażacy po dojeździe na miejsce przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (nieprzytomny mężczyzna) - podaje rzecznik zduńskowolskiej straży pożarnej. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru mieszkania przy użyciu jednego prądu wody, przewietrzeniu klatki schodowej, sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń na obecność tlenku węgla.

Osoba poszkodowana, po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, została przetransportowana do szpitala.

Zobacz zdjęcia: