wersja testowa serwisu

Powiatowa Straż Pożarna w Zduńskiej Woli ma nowego Komendanta

Powiatowa Straż Pożarna w Zduńskiej Woli ma nowego Komendanta

W dniu 01.04.2021 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi odbyła się uroczystość zdania i powierzenia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli.

Obowiązki po dwóch miesiącach zdał st. kpt. mgr Łukasz Drzewiecki, który pozostał na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP, natomiast st. bryg. mgr inż. Jarosław Piekarski został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli.

Jarosław Piekarski urodził się w 1973 roku. W 1992 roku rozpoczął dzienne studia dla strażaków w służbie kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, które w 1996 roku ukończył uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 2002 roku uzyskał tytuł magistra. W 1996 roku po zakończeniu nauki rozpoczął służbę stałą w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 4 w Łodzi na stanowisku dowódcy sekcji. W roku 1998 pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Łodzi na stanowisku młodszy oficer a następnie oficer. Po reformie administracyjnej pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi zajmując kolejno stanowiska: oficer, zastępca dyżurnego operacyjnego, starszy specjalista, oficer operacyjny, starszy specjalista, naczelnik ośrodka szkolenia.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli