Powiat zduńskowolski: W ciągu pół godziny dwoje kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

260-165279
fot. ilustracyjne (archiwum policji)

W czwartek słoneczna pogoda spowodowała, że kierowcy chcąc szybciej dotrzeć do celu, naciskali pedał gazu z większym przypływem energii. Szybka jazda, spowodowała wysokie mandaty, punkty karne i utracone prawa jazdy. Dwóch kierowców nie będzie mogło prowadzić samochodów przez najbliższe trzy miesiące.

Zduńskowolscy policjanci czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu, wyeliminowali kolejnych "piratów drogowych". Dwoje kierowców, 16 marca 2023 roku, za zbyt szybką jazdę, ma zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące. 

Podczas kontroli prędkości na drogach powiatu zduńskowolskiego, o godzinie 14:50, została zatrzymana 30-letnia zduńskowolanka, kierująca samochodem osobowym marki Peugeot. Jechała w terenie zabudowanym zbyt szybko i przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h. O godzinie 15:20, 31-letni sieradzanin, kierujący samochodem marki Opel, w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. W obu przypadkach, kierowcy oprócz zatrzymanych elektronicznie praw jazdy, otrzymali po 13 punktów karnych i mandaty w kwocie po 1500 złotych.

- To od naszego zachowania, koncentracji i przestrzegania przepisów zależy bezpieczeństwo nas samych i innych uczestników ruchu. Zbyt szybka jazda, może doprowadzić do wypadku drogowego z udziałem pieszego, który idzie poboczem. Ograniczenie prędkości jest po to, by na danym terenie, lokalni mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Mniejsza prędkość kierującego, to krótsza droga hamowania i większe szanse pieszego na przeżycie. Jeżdżąc nieprzepisowo, kierowca naraża siebie i innych - mówi sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk.