Najważniejsze wideo w ezd24

Porwanie 19-latki w Skierniewicach, sprawcami obywatele Gruzji. Kobieta została odnaleziona w Wieruszowie

Porwanie 19-latki w Skierniewicach, sprawcami obywatele Gruzji. Kobieta została odnaleziona w Wieruszowie
fot. KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy kryminalni, we współpracy z łódzkimi oraz wieruszowskimi policjantami, zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o pozbawienie wolności 19-latki. Młoda kobieta została siłą zabrana przez mężczyzn z miejsca zamieszkania w Skierniewicach. Policjanci odnaleźli dziewczynę 180 kilometrów od Skierniewic, na terenie Wieruszowa. Mężczyźni usłyszeli zarzut pozbawienia wolności kobiety, grozi im do 5 lat więzienia. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

1 grudnia 2023 roku do skierniewickiej komendy zgłosiła się 43-letnia obywatelka Gruzji, która poinformowała, że jej 19-letnia córka została uprowadzona przez trzech Gruzinów. Policjanci Wydziału Kryminalnego natychmiast zaczęli ustalać mężczyzn podejrzewanych o porwanie kobiety oraz pojazdu, jakim się poruszali. Nawiązali również kontakt z policjantami z wieruszowskiej komendy, KWP w Łodzi a także ze Strażą Graniczną. Szereg sprawdzeń i współdziałanie funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Wieruszowa. 38-, 37- oraz 33-latek zostali przewiezieni do Skierniewic, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

- Uwolniona przez policjantów 19-latka nie wymagała pomocy medycznej, ale była przerażona. W budynku skierniewickiej komendy policji czekała zrozpaczona matka. Od informacji o uprowadzeniu, do chwili odnalezienia 19-latki minęło pięć godzin. To dzięki zaangażowaniu i współdziałaniu mundurowych młoda kobieta cała i zdrowa wróciła do domu - mówi starszy sierżant Aneta Placek-Nowak. - 3 grudnia 2023 roku po zebraniu materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. 4 grudnia 2023 roku sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. Mężczyźni usłyszeli zarzut pozbawienia wolności 19-letniej kobiety. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Zobacz zdjęcia: