wersja testowa serwisu

Porażka Pogoni Zduńska Wola ze Skalnikiem Sulejów

W meczu 17. kolejki łódzkiej czwartej ligi pierwszy zespół Pogoni uległ na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli Skalnikowi Sulejów 0:1. Jedynego gola zdobył w 75. minucie Adam Jarzyński.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Gra toczyła się głównie w środku pola, a akcje ofensywne były rozbijane przed oboma polami karnymi. W pierwszych minutach podopieczni trenera Michała Bistuły wywalczyli trzy rzuty rożne, jednak po żadnym z nich nie udało się zagrozić bramce przyjezdnych. W odpowiedzi, w 13. minucie jeden z gości oddał strzał z linii pola karnego, a pewnie między słupkami interweniował Artur Melon. Kilka minut później do odbitej przed pole karne futbolówki dopadł Jarosław Szyc. Jego uderzenie, choć z niewielkimi problemami, zostało powstrzymane przez golkipera beniaminka.

W drugiej połowie gra „otworzyła się", a obie ekipy stworzyły więcej podbramkowych sytuacji. Pierwszą z nich miał w 60. minucie Wojciech Chmielewski, jednak jego uderzenie z narożnika pola karnego zostało zablokowane. Kilka minut później, po uderzeniu Szyca, Piotr Ćwikła z problemami przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 75. minucie goście przeprowadzili iście zabójczy kontratak. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, gola uderzeniem głową z kilku metrów, zdobył Adam Jarzyński. Zduńskowolanie mogli odpowiedzieć kilkadziesiąt sekund później. Po centrze Jakuba Kaczmarka z najbliższej odległości główkował Mikael Idzikowski, lecz kapitalnie interweniował Ćwikła.

Pogoń Zduńska Wola – Skalnik Sulejów 0:1 (0:0)

Bramka: Adam Jarzyński 75

Pogoń Zduńska Wola: Melon – Bartos, Sławiński, Budka, Kaczmarek – Chmielewski (71. Idzikowski), Swędrowski, Okachi, Sobczak (83. Kucharski), Szyc - Majerz

Źródło: Pogoń Zduńska Wola