Porażka Pogoni Zduńska Wola w Kwiatkowicach

pogon-zdunska-wola-adrian-budka
zdjęcie iliustracyjne

W meczu 16. kolejki łódzkiej IV ligi pierwszy zespół Pogoni przegrał na wyjeździe z LKS Kwiatkowice 0:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył były zawodnik żółto-zielono-czarnych, Dawid Kępniak, skutecznie egzekwując „jedenastkę".

Sobotnie spotkanie było toczone w ciężkich warunkach, zwłaszcza ze względu na grząską murawę obiektu w Kwiatkowicach. Pierwsze minuty konfrontacji toczyły się głównie w środkowej strefie boiska. W 19. minucie uderzeniem z dystansu Jakuba Kowalskiego próbował zaskoczyć Dominik Woźniak, jednak młody golkiper pewnie interweniował. W odpowiedzi, po dośrodkowaniu Wojciecha Chmielewskiego główkował Jakub Kaczmarek, a kapitalną paradą popisał się Damian Piotrowski. W 31. minucie po centrze z rzutu wolnego uderzał Łukasz Pierzyński, a ponownie skutecznie interweniował Kowalski. Chwilę potem akcja przeniosła się pod drugą bramkę, a Piotrowski sparował uderzenie Kaczmarka na rzut rożny. Tuż przed przerwą kapitalną okazję zmarnował Maciej Kwaśniak, który otrzymał podanie wzdłuż piątego metra, ale trafił wprost w interweniującego Kowalskiego. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do zduńskowolan. Do odbitej przed pole karne futbolówki dopadł Adrian Budka i huknął z prostego podbicia, lecz piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką bramki kwiatkowiczan.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla zespołu prowadzonego przez trenera Jakuba Olczyka. W 49. minucie gospodarze przeprowadzili akcję, po której nieprzepisowo w „szesnastce" został zatrzymany jeden z graczy LKS, a arbiter Michał Dzwonkowski wskazał na „wapno". Rzut karny na gola zamienił Dawid Kępniak. Kolejne minuty toczone były w strefie środkowej. Zduńskowolanie nie mogli sforsować obrony miejscowych, zaś ci nastawili się na grę z kontrataku. W 80. minucie z dystansu strzelał Michał Bogdan, a Kowalski ponownie dobrze spisał się między słupkami. W doliczonym czasie gry zakotłowało się w polu karnym kwiatkowiczan. Uderzenie Mikaela Idzikowskiego zostało zablokowane i Pogoń egzekwowała tylko rzut rożny, po którym arbiter zakończył zawody.

LKS Kwiatkowice – Pogoń Zduńska Wola 1:0 (0:0)

Bramka: Dawid Kępniak 49-rzut karny

Pogoń Zduńska Wola: Kowalski – Bartos, Porada, Sławiński, Budka – Chmielewski (68. Szyc), Okachi, Majerz (68. Idzikowski), Sobczak, Kaczmarek - Broź

Źródło: Pogoń Zduńska Wola