wersja testowa serwisu

Policjanci ze Zduńskiej Woli dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji

269-11709_20200724-083716_1
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

Zduńskowolscy policjanci nieustannie w okresie wakacyjnym organizują spotkania z dziećmi podczas, których rozmawiają na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Poruszana jest tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym, spędzania czasu nad wodą w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, czy też w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze wciąż przypominają najmłodszym o zagrożeniach czyhających na nie w Internecie oraz sposobie postępowania w sytuacji napotkania osoby obcej, czy też niebezpiecznego zwierzęcia.

W ramach wakacyjnej profilaktyki policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli 16 lipca zorganizowali pogadankę z uczestnikami obozu konnego w miejscowości Gajewniki, a 17 lipca 2020 r. spotkali się z dziećmi na terenie GOKiS w Zapolicach podczas bezpłatnej imprezy "Happy bus", gdzie rozmawiali z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Ponadto w ramach zorganizowanych zajęć dla dzieci z terenu powiatu zduńskowolskiego, 20 lipca mundurowi przeprowadzili pogadanki z uczestnikami akcji "Wakacje z Ratuszem" oraz półkolonii zorganizowanych przez MDK "Lokator" Zduńskiej Woli. W tym samym dniu w KPP Zduńska Wola zagościły dzieci uczestniczące w półkoloniach zorganizowanych przez Urząd Gminy Zduńska Wola.

Najmłodsi mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego zwiedzili budynek komendy, zapoznali się ze specyfiką pracy policjantów oraz sprzętem będącym na wyposażeniu formacji. Dzieci miały również możliwość poczuć się Komendantem Powiatowym Policji, zasiadając w gabinecie, w fotelu insp. Małgorzaty Mączyńskiej. Podczas wizyty, ze zwiedzającymi rozmawiano o zasadach bezpieczeństwa oraz obdarowano elementami odblaskowymi oraz ulotkami informacyjnymi. Podczas wszystkich przedsięwzięć rozpowszechniano informację o trwającym konkursie organizowanym prze Komendę Główna Policji - "ARTYSTYCZNY przeWODNIK". Szczegóły konkursu można znaleźć pod adresem www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli

Zobacz zdjęcia: