wersja testowa serwisu

Policjanci z wizytą u zduńskowolskich przedszkolaków

269-13940_20211123-064952_1
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Zasady bezpiecznej zabawy, a także zasady poruszania się w pobliżu przejść dla pieszych było głównym tematem spotkań z dziećmi. Przez zabawę i naukę funkcjonariusze zduńskowolskiej komendy przekazywali najmłodszym jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy oraz w domu.

Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Zduńskiej Woli, odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 4. Profilaktyk zduńskowolskiej komendy mł. asp. Paulina Matysiak, a także funkcjonariusze rewiru dzielnicowych zorganizowali spotkania, gdzie w formie zabawy uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa. Wizyty odbyły się w czterech grupach przedszkolnych.

Mundurowi dzielili się z przedszkolakami przydatną wiedzą dotyczącą zagrożeń, jakie mogą ich spotkać na drodze, na podwórku, w domu i w życiu codziennym. Tłumaczyli, jak bronić się przed agresywnymi psami i dlaczego nie warto odpowiadać na zaczepki obcych. Wyjaśnili najmłodszym jak prawidłowo powiadomić służby po wypadku. Przypomniano o podstawowych przepisach obowiązujących w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Funkcjonariusze przypomnieli jakie korzyści daje noszenie elementów odblaskowych. Przedszkolaki na koniec spotkania, otrzymały odblaski, które zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego-Oddział Terenowy Sieradz. Profilaktyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to jeden z priorytetów komendy, która podejmuje podobne działania w różnych placówkach oświatowych na terenie powiatu zduńskowolskiego.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli

Zobacz zdjęcia: