wersja testowa serwisu

Policjanci z Łęczycy kontrolują sklepy i przystanki. Sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają "covidowych" obostrzeń

261-121975
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy apelują do mieszkańców powiatu, aby nie narażali się na konsekwencję związane ze stanem epidemii. Stosując się do wprowadzonych ograniczeń unikniemy sankcji oraz ryzyka zachorowania. Pamiętajmy, że nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. W przypadku świadomych i rażących naruszeń informacja zostanie przekazana do właściwego inspektora sanitarnego.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski poza wyznaczonymi rejonami obowiązuje żółta strefa. Wiąże się z tym między innymi obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci łęczyckiej komendy nieustanie prowadzą kontrole placówek handlowych, przystanków komunikacji publicznej oraz zasad korzystania z nich. Niemal codziennie odnotowują przypadki braku wzajemnej odpowiedzialności.

Do najczęstszych naruszeń należy niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Taka nieodpowiedzialność kończyła się konsekwencjami. Policjanci nadal będą prowadzić takie działania a w przypadku świadomych i rażących naruszeń informacja zostanie przekazana do właściwego inspektora sanitarnego. Ten może nałożyć karę w formie decyzji administracyjnej nawet do 30 tysięcy złotych.

- Pamiętajmy, że celem naszych działań jest troska o życie i zdrowie wszystkich mieszkańców. Dlatego apelujemy o odpowiedzialność, rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb - apelują mundurowi.