wersja testowa serwisu

Policjanci w czasie wolnym od służby ujęli nietrzeźwego kierującego

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Policjanci z Komisariatu w Konstantynowie Łódzkim, w czasie wolnym od służby, przemieszczając się po powiecie zduńskowolskim, ujęli nietrzeźwego kierowcę Audi na terenie gminy Szadek. 54-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W godzinach porannych, 9 października policjanci pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Konstantynowie Łódzkim jechali przez teren powiatu zduńskowolskiego, gdy nagle w miejscowości Wielka Wieś, ich uwagę przykuł samochód marki Audi. Tor jazdy mógł wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy. Policjanci postanowili go zatrzymać. Zajechali mu drogę udaremniając jednocześnie dalszą jazdę, a następnie wyciągnęli kierującemu Audi kluczyki ze stacyjki.

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu z ust. Następnie poinformowali telefonicznie dyżurnego zduńskowolskiej komendy o zaistniałej sytuacji. Mundurowi z miejscowej komendy przebadali 54-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego. Wynik był jednoznaczny. Nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz amator jazdy na "podwójnym gazie", za swój czyn odpowie przed sądem. Już stracił prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności

To kolejna sytuacja, która pokazuje, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko w czasie służby. Dzięki czujności i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, kolejny potencjalny "zabójca" został wyeliminowany z dróg.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli