Pogoń Zduńska Wola zremisowała z Ceramiką Opoczno

pilka-nozna-siatka

W drugim meczu rundy wiosennej sezonu piłkarskiego 2020/2021 pierwszy zespół Pogoni zremisował na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Ceramiką Opoczno 1:1.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 10. minucie wynik meczu otworzył Kacper Panfil. Goście nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, bowiem w 16. minucie do remisu doprowadził Princewill Okachi, wykorzystując rzut karny. Kilka chwil później zakotłowało się w polu karnym Ceramiki, a futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z opocznian.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataku przyjezdnych. Po akcji lewym skrzydłem, ofiarną interwencją piłkę na rzut rożny wybił Rafał Porada. Goście z każdą chwilą byli coraz groźniejsi w 65. minucie po błędzie defensywy Pogoni, sam na sam z Krzysztofem Chruścielem wyszedł jeden z rywali, lecz golkiper Pogoni popisał się kapitalną interwencją. W odpowiedzi minimalnie niecelnie z dystansu huknął Jarosław Szyc. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Adriana Budki z rzutu rożnego główkował Patryk Kaczmarek, a jego strzał z problemami powstrzymał bramkarz Ceramiki. Ostatnie minuty należały do gości, którzy mieli dwie stuprocentowe okazje do zdobycia gola, na wysokości zadania stanął jednak Chruściel, wygrywają pojedynki „jeden na jeden"

Pogoń Zduńska Wola – Ceramika Opoczno 1:1 (1:1)

Bramki: Princewill Okachi 16-karny – Kacper Panfil 10

Pogoń Zduńska Wola: Chruściel – J. Kaczmarek, Porada, Swędrowski, Budka – Chmielewski, Retkowski, Okachi, Majerz (55. Sobczak), Szyc – Owczarek (65. P. Kaczmarek)

Źródło: Pogoń Zduńska Wola