Pogoń Zduńska Wola zremisowała w pierwszym meczu rundy wiosennej

161002740_1594548814267766_8960429043236209033_o

W pierwszym meczu rundy wiosennej pierwszy zespół Pogoni zremisował na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Omegą Kleszczów 1:1.

W żółto-zielono-czarnych barwach zadebiutowali Maciej Owczarek oraz Patryk Retkowski, który po rocznej nieobecności powrócił do Pogoni.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Omegi. Już w 3. minucie wynik meczu powinien otworzyć Paweł Kowalski, jednak z kilku metrów posłał piłkę nad bramką. Precyzji nie zabrakło za to Krzysztofowi Michalakowi, który w 16. minucie otworzył rezultat spotkania, silnym strzałem z lewej strony boiska. Chwilę potem po dośrodkowaniu Aleksandra Majerza niecelnie główkował Princewill Okachi. W 27. minucie po akcji Jakuba Kaczmarka futbolówka dotarła do Bartłomieja Sobczaka, który w dogodnej okazji posłał ją nad poprzeczką. Tuż przed przerwą niecelnie uderzył jeszcze Mikael Idzikowski.

Na drugą połowę Pogoń wyszła z animuszem. Podopieczni trenera Rafała Bartona szukali wyrównującego trafienia. W 61. minucie minimalnie pomylił się Okachi. W odpowiedzi, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski szczęścia był jeden z kleszczowian. W 70. i 72. minucie Pogoń przed utratą gola uratowały dwie skuteczne interwencje Krzysztofa Chruściela. Nie minęło 120 sekund, a akcja przeniosła się na drugą stronę boiska. Po zagraniu Adriana Budki przed doskonałą okazją stanął Majerz, który trafił wprost w Pawła Wiśniewskiego. Chwilę później golkiper Omegi zatrzymał Okachiego. W 84. minucie po zagraniu z głębi pola oko w oko z Chruścielem stanął jeden z przyjezdnych, jednak nie trafił w bramkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem do wyrównania doprowadził Okachi, wykorzystując podanie Budki. Chwilę potem za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko przedwcześnie opuścił Idzikowski.

Pogoń Zduńska Wola – Omega Kleszczów 1:1 (0:1)

Bramki: Princewill Okachi 90 – Krzysztof Michalak 16

Pogoń Zduńska Wola: Chruściel – J. Kaczmarek, Swędrowski, Porada, Bartos (85. Owczarek) – Budka, Majerz, Okachi, Sobczak (46. Retkowski), Chmielewski - Idzikowski

Źródło: Pogoń Zduńska Wola