wersja testowa serwisu

Pogoń Zduńska Wola triumfuje w Wojewódzkim Pucharze Polski. Teraz czas na rozgrywki centralne

IMG_641_20200910-092229_1

W środę, 9 września na Stadionie przy ulicy Krańcowej w Łodzi drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz finałowy Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet z zespołem Astorii Szczerców Junior.

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet rozegrany na boisku w Łodzi przyniósł wiele emocji i strzelonych bramek. Od początku spotkania optyczną przewagę posiadały zawodniczki Pogoni, a drużyna Astorii próbowała swoich szans w kontratakach.

Pierwszą bramkę w tym meczu strzeliła dla "Pogonistek" Justyna Kubik w 17. minucie pokonując bramkarkę ze Szczercowa strzałem prawą nogą z linii pola karnego. Do końca pierwszej połowy spotkania nadal przewagę posiadały zawodniczki Pogoni, ale brakowało wykończenia pod bramką przeciwniczek. W tej odsłonie meczu najlepszą sytuację na strzelenie wyrównującej bramki miały piłkarki Astorii, ale piłka po strzale jednej z zawodniczek odbiła się od poprzeczki bramki bronionej przez Joannę Świniarską.

Druga połowa meczu dobrze rozpoczęła się dla "Pogonistek" bo już w 54. minucie po precyzyjnym podaniu piłki od Katarzyny Borowiec z głębi pola w pole karne Astorii wbiegła Anna Bergier i płaskim strzałem podwyższyła wynik meczu. Zespół ze Szczercowa nie poddawał się i w 65. minucie kontaktową bramkę z rzutu wolnego strzeliła Nikola Góra.

W 72. minucie po akcji Mileny Terki w polu karnym Astorii i jej dokładnym wyłożeniu piłki na ósmy metr, trzecią bramkę dla drużyny Pogoni strzeliła Katarzyna Borowiec. Ta sama zawodniczka ustaliła końcowy wynik meczu w ostatniej minucie po składnej akcji całego zespołu pokonując z bliska bramkarkę ze Szczercowa.

Po ostatnim gwizdku obie drużyny zostały nagrodzone przez Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adama Kaźmierczaka i Janusza Matusiaka pucharami, medalami i piłkami oraz obie ekipy otrzymały czeki z nagrodami finansowymi w kwocie 5 000 zł dla zwycięzcy i w kwocie 2 500 zł dla drużyny przegranej.

Dzięki zdobyciu Wojewódzkiego Pucharu Polski drużyna Pogoni awansowała do fazy ogólnopolskiej, gdzie od następnej rundy będzie rywalizowała z zespołami występującymi w Ekstralidze, 1 i 2 lidze kobiet.

Natomiast w najbliższą niedzielę 13 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna "Pogonistek" rozegra mecz 2 kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet z beniaminkiem rozgrywek zespołem Królewskich Płock. Jako, że zaplanowany wcześniej mecz 1 kolejki na prośbę drużyny PTC Pabianice został przełożony na 31 października będzie to pierwszy mecz ligowy "Pogonistek".

Pogoń Zduńska Wola - Astoria Szczerców Junior 4:1 (1:0)
1:0 - Justyna Kubik (17')
2:0 - Anna Bergier (54')
2:1 - Nikola Góra (65')
3:1 - Katarzyna Borowiec (72')
4:1 - Katarzyna Borowiec (90')

Pogoń: Joanna Świniarska - Sylwia Marcińska, Karolina Karpińska, Patrycja Piekarska, Natalia Zwierzychowska (72'Julia Szymczak) - Anna Bergier (87' Weronika Sobczak), Paulina Marcińska, Katarzyna Borowiec, Patrycja Okoń (75' Natalia Barton) - Justyna Kubik, Martyna Szymczak (66' Milena Terka)

Oprócz zawodniczek, które wystąpiły w meczu drużynę Pogoni w rozgrywkach pucharowych reprezentowały: Magdalena Samiec, Angelika Kajdana, Julita Torzewska, Wiktoria Szymczak, Aleksandra Wrąbel i Natalia Okoń

Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Zobacz zdjęcia: