Pogoń Zduńska Wola remisuje z Wartą Działoszyn

52CA76A8-E6C8-4BFC-A3C4-1B2360E3ACED

W meczu 12. kolejki łódzkiej IV ligi pierwszy zespół Pogoni zremisował na wyjeździe z Wartą Działoszyn 2:2. Zespół dopingiem ponownie wsparła kilkunastoosobowa grupa kibiców, która zawitała na obiekt przy ulicy Grota-Roweckiego.

Już w 4. minucie gospodarze stworzyli sobie dogodną okazję. W pole karne Pogoni wpadł Oskar Korbela, na szczęście dla zduńskowolan piłka trafiła jedynie w boczną siatkę. Zespół prowadzony przez trenera Michała Bistułę odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów. W 15. minucie po dośrodkowaniu Kamila Bartosa, jeden z działoszynian wybił futbolówkę przed pole karne, a ta trafiła pod nogi Princewilla Okachiego. Nigeryjczyk „przełożył" jednego z rywali i posłał ją tuż obok lewego słupka bramki.

Miejscowi mogli odpowiedzieć 120 sekund później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Kukulskiego główkował Daniel Lisowski. Futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z graczy Pogoni. W 39. minucie Mikael Idzikowski przejął piłkę w narożniku pola karnego rywala. Gracz Pogoni posłał ją wzdłuż piątego metra, jednak żaden z partnerów nie zdołał przeciąć jej toru lotu. Niewykorzystana sytuacja zemściła się kilka chwil później, gdy do siatki Pogoni trafił Paweł Drągowski.

Druga odsłona rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla działoszynian. W 60. minucie, po stałym fragmencie gry ekspediowanym przez Pogoń, podopieczni trenera Mateusza Kurpeta wyprowadzili błyskawiczny kontratak. Jeden z rywali wpadł w „szesnastkę" żółto-zielono-czarnych, gdzie nieprzepisowo powstrzymywał go Paweł Lipski. Arbiter główny, bez wahania, wskazał na „wapno" i dodatkowo pokazał bezpośrednią czerwoną kartkę młodemu defensorowi. Pewnym egzekutorem „jedenastki" okazał się Damian Zawieja.

Gospodarze poczuli wiatr w żaglach i starali się zdobyć kolejnego gola. Ta sztuka im się jednak nie udała, za to w 82. Minucie na dwudziestym metrze sfaulowany został Okachi, a kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Budka, zapewniając swojemu zespołowi jeden punkt.

Warta Działoszyn – Pogoń Zduńska Wola 2:2 (1:1)

Bramki: Paweł Drągowski 43, Damian Zawieja 61-karny – Princewill Okachi 15, Adrian Budka 82

Pogoń Zduńska Wola: Kowalski – Bartos, Porada, Wolny (22. Lipski), Budka – Chmielewski (58. Konieczny), Okachi, Swędrowski, Sobczak (75. Szarpak), Szyc (80. Majerz) - Idzikowski