Pogoń Zduńska Wola przegrała w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną

pogon-zdunska-wola-adrian-budka

W ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy rewanżowej w łódzkiej IV lidze pierwszy zespół Pogoni przegrał na obiekcie miejskim w Zduńskiej Woli z Wartą Działoszyn 0:2.

Goście objęli prowadzenie w 23. minucie, gdy po dograniu z prawej strony boiska spomiędzy obrońców wybiegł Przemysław Szewczyk i z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. W odpowiedzi groźnie na bramkę Warty uderzali Rafał Swędrowski oraz Adrian Budka, jednak skutecznie interweniował golkiper przyjezdnych.

Po zmianie stron jako pierwsi bramkę mogli zdobyć podopieczni trenera Rafała Bartona. Bliski wykorzystania nieporozumienia między defensorem i bramkarzem Warty był Maciej Owczarek. Ostatecznie skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Kilka minut później goście podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kacper Michnicki, który wybiegł zza linii obrony i przelobował interweniującego Cezarego Kowalczyka. Kilka chwil później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Rafał Porada. Tuż przed końcem spotkania z rzutu wolnego przymierzył Adam Konieczny, ale bramkarz działoszynian ponownie zanotował dobrą interwencję.

W nadchodzącą sobotę (13 marca) żółto-zielono-czarni zmierzą się w ramach 20. kolejki łódzkiej IV ligi z Omegą Kleszczów. Spotkanie zaplanowano na godz. 15:00. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej lepsi okazali się kleszczowianie, którzy na boisku w Łękińsku wygrali 2:0.

Pogoń Zduńska Wola – Warta Działoszyn 0:2 (0:1)

Bramki: Przemysław Szewczyk 23, Kacper Michnicki 59

Pogoń Zduńska Wola: Chruściel – Bartos, Porada, Swędrowski, Chmielecki – Idzikowski, Nowak, Okachi, Majerz, Budka – PawlakGrali także: Kowalczyk, Sobczak, Konieczny, Śmietański, Owczarek, Domagalski, Krawczyk, Szewczyk