Pogoń Zduńska Wola piątą drużyną Mistrzostw Polski w Beach Soccerze Kobiet!

druzyna

Za nami Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Plażowej Kobiet. W turnieju udział wzięła także Pogoń Zduńska Wola, która w końcowym rozrachunku uplasowała się na bardzo dobrym, piątym miejscu w Polsce! Poniżej relacja z zawodów.

"Mamy rok 2018 i dwa tygodnie do Mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej kobiet, na szybko tworzymy drużynę składającą się z dziewczyn z Górnego Śląska i drużyny kobiet Pogoni Zduńska Wola. Kilka zawodniczek zna przepisy i wie jak się powinno rozpoczynać mecz, pozostałe dopiero na kilka dni przed turniejem zapoznają się z przepisami, robimy jeden trening. Jedziemy nad morze – strzelamy jedną bramkę tracimy ich bardzo dużo. Obiecujemy sobie, że w przyszłym roku będzie lepiej.

Rok 2019 początek lipca – zmieniają się przepisy, co do zgłoszenia drużyn do Mistrzostw Polski – najpierw turniej eliminacyjny, czyli Puchar Polski w Gdańsku, w którym bierze udział 16 drużyn – najlepsza ósemka awansuje do Mistrzostw Polski w Kołobrzegu. Realizujemy plan minimum, zajmujemy 7 miejsce w Pucharze Polski odnosząc 3 zwycięstwa i ponosząc 3 porażki. 8 - 11 sierpnia 2019 rozpoczynamy Mistrzostwa. Los przydzielił nam mocnych przeciwników: Akademia Piłkarska Gol Częstochowa , BPAP Marcus Gdynia , Pogoń Tczew.

Pierwszy mecz rozgrywamy z drużyną z Częstochowy. Okazuje się, że w spotkaniu nie może zagrać nasza napastniczka Ania Bergier, ponieważ kartki, które otrzymała w Pucharze Polski 'przechodzą' na turniej mistrzowski, trochę krzyżuje nam to plan gry. Przebieg spotkania: pierwsza tercja kończy się wynikiem 0:0 , druga i trzecia tercja to horror Hitchcocka – wygrywamy, remisujemy, przegrywamy znowu remis, wygrywamy, koniec końców remisujemy 5:5. Zawodniczki z obu drużyn ukarane czerwonymi kartkami u nas Julita Augustyniak dostaje drugą żółtą w konsekwencji czerwoną, a zawodniczka z Częstochowy czerwona kartka bezpośrednia. W naszej drużynie aż trzy poważne kontuzje - Martyna Kowalska zerwanie więzadła pobocznego, Patrycja Piekarska po bardzo ostrym faulu zbite kości śródstopia i opuchlizna wielkości pięści, Patrycja Okoń po zderzeniu głowami z przeciwniczką po meczu zostaje zabrana do szpitala karetką na obserwację z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Dogrywka nie przynosi rozstrzygnięcia, mamy rzuty karne! Zwyciężamy 3:1! Zdobywamy tylko jeden i aż jeden punkt. Joanna Nazar bohaterką drużyny – oprócz niesamowitych interwencji podczas spotkania, strzela w nim cudnej urody bramkę, a na koniec broni rzut karny wykonywany przez niesamowitą Justynę Wójcik (po turnieju zostaje najlepszą strzelczynią).

Drugi mecz tego samego dnia gramy z drużyną z Gdyni. Podchodzimy do niego spokojnie, mecz jest zacięty, ale kontrolujemy grę i wygrywamy ostatecznie 4:2 – zdobywając bardzo cenne 3 punkty – na szczęście żadna z zawodniczek nie odnosi kontuzji, a ciekawostką jest fakt iż Martyna Szymczak, która przyjechała na wakacje z rodziną strzela bramkę z rzutu karnego. I to tyle z pierwszego bardzo ciekawego dnia Mistrzostw.

W piątek gramy o 14:00 mecz z drużyną Pogoni Tczew – mecz, który decyduje o wszystkim – czy wyjdziemy z pierwszego, czy z drugiego, czy też z trzeciego miejsca. Pierwsza tercja kończy się bezbramkowym remisem, druga przynosi dwie bramki dla naszej imienniczki z Tczewa i jedną dla nas strzela Monika Walak. Trzecia tercja przy wyniku 3:1 tracimy bramkę na 4:1, ale nie poddajemy się odrabiamy straty i na minutę przed końcem przegrywamy tylko 4:3. Niestety nie udało nam się doprowadzić do remisu. Czekamy na wynik meczu drużyny z Częstochowy i Gdyni. GOL, Częstochowa wygrywa i niestety zajmujemy 3 miejsce w grupie, co oznacza, że w sobotę gramy o 5. miejsce w Polsce z zeszłorocznymi wicemistrzyniami Polski - Red Devils Chojnice.

Podsumowując zmagania grupowe:

ISD-UJD Częstochowa - BS Pogoń Zduńska Wola - 5:5 (0:0, 1:2, 4:3, dogr.0:0) k. 1:3

BPAP Marcus Gdynia - BS Pogoń Zduńska Wola - 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

BS Pogoń Zduńska Wola - KS Pogoń Tczew - 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Grupa B
1. ISD-UJD CZĘSTOCHOWA - 3 - 6 pkt. - 19-5
2. KS POGOŃ TCZEW - 3 - 6 pkt. - 9-12
3. BS POGOŃ SAN PROFART LEJDIS - 3 - 4 pkt. - 12-11
4. BPAP MARCUS GDYNIA - 3 - 0 pkt. - 5-14

Mecz o 5. miejsce Mistrzostw Polski zagraliśmy również bardzo spokojnie, bez zbędnych nerwów i to przyniosło bardzo szybko efekty w postaci 3 bramek – niestety jak to bywa w naszej drużynie lubimy trochę podenerwować trenera i kibiców i tracimy 2 bramki – ostatecznie jednak utrzymujemy wynik i wygrywamy 3:2.

Red Devils Ladies Chojnice - BS Pogoń Zduńska Wola - 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Mamy to! Piąte miejsce w Polsce! Jak na 1,5 miesiąca przygotowań, dwa treningi w tygodniu i pierwsze dwa turnieje na piasku to wynik bardzo dobry, chociaż apetyty były o wiele większe - niestety kontuzje pokrzyżowały nam plany. Za rok jedziemy i jesteśmy na „pudle"! Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za serce i zdrowie, które zostawiły na boisku. Dziękujemy naszym sponsorom, bez których uczestnictwo w rozgrywkach byłoby niemożliwe. Dziękujemy kibicom, którzy byli z nami w tych dobrych i złych chwilach. Brawo Pogoń! Jesteśmy drużyną!"