Pogoń Zduńska Wola odpadła z rozgrywek Pucharu Polski

pilka-nozna

Pierwszy zespół Pogoni odpadł z rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu sieradzkiego. Żółto-zielono-czarni przegrali na wyjeździe z WKS Wieluń 0:1. Bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie drugiej odsłony zdobył Michał Wójcicki.

Pierwsza połowa to pokaz błędów z obu stron. Tych poważniejszych więcej było ze strony Pogoni, po których miejscowi mieli kilka okazji do zdobycia bramki Najbliżej tej sztuki byli w 32. minucie, gdy jeden z wielunian nieznacznie pomylił się uderzając z rzutu wolnego, ekspediowanego z okolic dwudziestego metra. Pogoń odpowiedziała minimalnie niecelną główką Adama Koniecznego, który strzelał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Jakuba Kaczmarka.Druga połowa mogła rozpocząć się lepiej dla graczy WKS. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, zupełnie niepilnowany w polu karnym znalazł się Paweł Kołodziej. Zawodnik miejscowych uderzył jednak zbyt lekko, by zaskoczyć Jakuba Kowalskiego. W odpowiedzi po podaniu Jarosława Szyca, między dwóch obrońców wpadł Wojciech Chmielewski, lecz zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę i golkiper wielunian w porę zdążył skrócić kąt.

W 72. minucie zespół trenera Michała Bistuły stworzył sobie dwie najgroźniejsze sytuacje w meczu. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Brozia z woleja uderzył Konieczny, a chwilę potem groźny strzał z okolic szesnastego metra oddał Adrian Budka. W obu przypadkach, choć z problemami, to golkiper WKS odbił uderzenia. Od 81. minuty Pogoń musiała radzić sobie w „dziesiątkę", bowiem w ciągu 120 sekund drugą żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mikael Idzikowski. Gospodarze dopięli swego w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy podaniem „w uliczkę" obsłużony został Wójcicki. Kapitan WKS wpadł na ósmy metr i płaskim strzałem pokonał Kowalskiego.

WKS Wieluń – Pogoń Zduńska Wola 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Wójcicki 90+4

żółte kartki: Wójcicki – Szyn, Konieczny, Wolny, Idzikowski

czerwona kartka: Idzikowski 81. Min (konsekwencja dwóch napomnień)

Pogoń Zduńska Wola: Kowalski – Konieczny, Wolny, Lipski (46. Porada), Chmielewski (60. Broź) – Kaczmarek (82. Szarpak), Swędrowski (72. Budka), Idzikowski, Majerz, Szyc – Kucharski (32. Sobczak)

Źródło: Pogon Zduńska Wola