wersja testowa serwisu

Pijany kierowca wjechał autem do rowu. Chciał przekupić interweniujących policjantów

policja-auto-swiata

Policjanci z widawskiego komisariatu zatrzymali 46-latka, który próbował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych po tym, jak kierując samochodem stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu. Mężczyzna był pijany. Noc spędził w areszcie. Teraz poniesie odpowiedzialność za swoje czyny.

We wtorek, 16 lutego 2021 roku około godz. 11:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Widawie zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Grabia Trzecia (gm. Sędziejowice), w którym prawdopodobnie uczestniczył nietrzeźwy. Na miejscu funkcjonariusze zastali 46-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, który kierując Volkswagenem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Przejeżdżający tamtędy świadkowie powiadomili Policję. Jak się okazało kierowca był pijany - miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kiedy mężczyzna zorientował się, że na miejsce przyjechali stróże prawa, zaproponował policjantom 500 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i "puszczenie go". Policjanci propozycji nie przyjęli, a o całym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego łaskiej komendy.

46-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę skorumpowania funkcjonariuszy, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łasku