wersja testowa serwisu

Piękna choinka i wspaniałe ozdoby. Wieluń stroi się na święta

4

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wieluń rozświetlą wkrótce nowe ozdoby świąteczne, zakupione przez gminę, w tym piękna choinka na Placu Legionów, która w pełnej krasie rozbłyśnie w niedzielę 5 grudnia o godzinie 16.00 podczas spotkania ze Świętym Mikołajem.

Natomiast za sprawą Przedszkolaków, Uczniów Szkół Podstawowych, Wieluńskich Harcerzy, Uczestników zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olewinie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wieluniu oraz Słuchaczy Wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, przestrzeń publiczną już po raz kolejny przyozdobią bajecznie kolorowe choinki i drewniane bombki.

Ponadto nowe ozdoby świetlne tj. choinka, ramka- bombka do selfie, dekoracje latarniowe i ozdoby ledowe, których łączna wartość wyniosła 104 697,60 zł przyozdobią najczęściej używane ciągi komunikacyjne. Rozglądajcie się zatem uważnie.

Drewniane bombki przyozdobili uczniowie i nauczyciele: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi, Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza, Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, Szkoły Podstawowwej im. Wincentego Witosa w Rudzie, Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach, Szkoły Podstawowej w Sieńcu, Szkoły Podstawowej im. Jana Jarczaka w Gaszynie, Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie, Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Kadłubie i gościnnie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Strugach. Za udział w zabawie szkoły otrzymały z rąk Zastępcy Burmistrza Wielunia Joanny Skotnickiej - Fiuk komplety piłek.

Źródło: UM Wieluń