Pędził 185 km/h i nie miał uprawnień. Okazało się, że wcześniej popełnił kilkadziesiąt podobnych wykroczeń

pomiar-predkosci
fot. ilstracyjne (policja)

Na drodze ekspresowej S8, 35-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, kierował Mercedesem z prędkością 185 km/h. Do tego popełnił przestępstwo, bo kierował pomimo cofniętych uprawnień, a jest to zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci łódzkiej grupy „SPEED", 9 sierpnia 2022 roku, kontrolując trasę S8, na wysokości gminy Zapolice, zatrzymali do kontroli kierowcę, który jechał z prędkością 185 km/h. Mieszkaniec powiatu elbląskiego za zbyt szybką jazdę otrzymał mandat 2000 zł oraz 10 punktów karnych. 

- 35-latek był już wielokrotnie notowany za łamanie prawa. W sumie za ponad 60 wykroczeń w ruchu drogowym, w większości za przekraczanie dozwolonej prędkości. Do tego, już kilka razy miał cofane administracyjnie uprawnienia do kierowania pojazdami - dodaje sierż. szt. Katarzyna Biniaszczyk. - Teraz dodatkowo, mężczyzna musi się liczyć z odpowiedzialnością za niestosowanie się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.