Osiem goli w trzecim sparingu Pogoni Zduńska Wola

W swoim trzecim meczu kontrolnym, przygotowującym do rozgrywek w sezonie 2020/2021 pierwszy zespół Pogoni przegrał na wyjeździe z Orkanem Buczek 6:2. Bramki dla żółto-zielono-czarnych zdobyli Mikael Idzikowski i Princewill Okachi.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. minucie meczu, a dośrodkowanie z prawej strony boiska głową zamknął Dominik Cukiernik. W 20. minucie było już 1:1, a precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Mikael Idzikowski. Kilka chwil później w pole karne miejscowych wpadł Princewill Okachi, ale jego strzał końcami palców zatrzymał Wiktor Baranowski. Przed przerwą oba zespoły stworzyły jeszcze po jednej groźnej akcji. Najpierw pewną interwencję zanotował testowany w szeregach Pogoni bramkarz, a chwilę później świetnej sytuacji nie wykorzystał Wojciech Chmielewski, przegrywając pojedynek oko w oko z Baranowskim.

W drugiej odsłonie gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym, co zaowocowało aż pięcioma golami. Strzelanie w tej odsłonie zapoczątkował Norbert Dregier, który pokonał Krzysztofa Chruściela w 47. minucie. Kilka minut później miejscowi przeprowadzili bliźniaczą akcję prawą stroną boiska, a do zagranej wzdłuż pola karnego piłki dopadł Hubert Berłowski i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Podopieczni trenera Michała Bistuły odpowiedzieli natychmiast. Po dograniu na linię szesnastego metra, strzałem „w długi róg" bramkę zdobył Princewill Okachi. Nie minęło 180 sekund, a było już 4:2, a gola dla Orkana zanotował Patryk Niciak. W 68. minucie dośrodkowaną z prawej strony boiska futbolówkę niefortunnie klatką piersiową do Chruściela zgrał Rafał Porada, zdobywając gola samobójczego. Strzelanie w piątkowy wieczór zakończył Michał Lewandowski.

Orkan Buczek – Pogoń Zduńska Wola 6:2 (1:1)
Bramki: Dominik Cukiernik 7, Norbert Dregier 47, Hubert Berłowski 56, Patryk Niciak 61, Rafał Porada 68 (samobójcza), Michał Lewandowski 82 – Mikael Idzikowski 20, Princewill Okachi 57

Pogoń Zduńska Wola: zawodnik testowany - Budka (15. Chmielewski, 75 Wolny), Wolny (46. Sławiński), Porada, Kobryń – Swędrowski, Okachi, (75. zawodnik testowany), zawodnik testowany (46. Majerz), zawodnik testowany, Idzikowski – zawodnik testowany (46. zawodnik testowany)