wersja testowa serwisu

Odpowiedzą za paserstwa akcyzowe i wprowadzanie do obrotu kontrabandy. Nielegalne wyroby trafiły na rynek powiatu kutnowskiego

Untitled
fot. KWP w Łodzi

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi działając na podstawie postanowień prokuratorskich zatrzymali 7 osób podejrzanych o przestępstwa akcyzowe. Oszacowane uszczuplenie skarbu państwa wynikające z niezapłaconej akcyzy wyniosło ponad 3 miliony złotych. Podejrzanym grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.

Policjanci od pewnego czasu analizowali przypadki wprowadzania na rynek powiatu kutnowskiego papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Starannie gromadzony materiał dowodowy wskazywał, że proceder produkcji i dystrybucji znajduje się na lokalnym terenie. Prowadzone ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do siedmiu osób, które zajmowały się wspomnianym procederem.

8 września w rękach stróżów prawa znalazło się pięciu mężczyzn w wieku od 39 do 74 lat, a także dwie kobiety w wieku 33 i 43 lat. Policjanci w wyniku przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych zabezpieczyli nabijarki, pakowarki a także gilzy i opakowania do produkcji papierosów znanych marek.

- Poczynione ustalenia wskazują, że część osób zajmowała się produkcją wyrobów tytoniowych a pozostali rozprowadzaniem kontrabandy na lokalne rynki. Ich działalność mogła uszczuplić skarb państwa nawet na ponad 3 miliony złotych - informują policjanci. - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym prokuratorskich zarzutów dotyczących wprowadzania do obrotu i produkcji wyrobów akcyzowych z pominięciem należnych podatków.

Pięć osób zostało objętych policyjnymi dozorami. Podejrzanym grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności a także wysokie grzywny oraz przepadek przedmiotów służących do produkcji.