wersja testowa serwisu

Oddziały Chirurgii i Chorób Wewnętrznych w brzezińskim szpitalu wstrzymały przyjęcia. Doszło do zakażenia koronawirusem wśród pacjentów i personelu

Oddziały Chirurgii i Chorób Wewnętrznych w brzezińskim szpitalu wstrzymały przyjęcia. Doszło do zakażenia koronawirusem wśród pacjentów i personelu

Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach Sp. z o.o. od dzisiaj (20 października) ogranicza przyjęcia planowe w zakresie ortopedii oraz ginekologii do przypadków: nagłych, pilnych, mogących skutkować pogorszeniem się stanu zdrowia pacjenta oraz do pacjentów onkologicznych.

- Do Oddziału Chirurgii z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej, jak również do Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałami Kardiologicznym i Neurologicznym, ze względu na zakażenia wirusem SARS-CoV2 wśród pacjentów oraz personelu, zostały wstrzymane wszystkie przyjęcia - informuje Dominik Lewandowski, Kierownik Działu Rozwoju Szpitala Powiatowego w Brzezinach. - Po wygaszeniu zagrożenia epidemicznego, ww. oddziały wznowią pracę w trybie ostro dyżurowym oraz wznowią leczenie pacjentów onkologicznych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy działa bez zmian. Mogą pojawić się jedynie czasowe wyłączenia ze względu na większą liczbę pacjentów oczekujących na wynik testu pod kątem zarażenia wirusem SARS-CoV-2 niż liczba miejsc izolacyjnych, którymi dysponuje SOR.

- Zapewniamy, że pacjenci którzy są hospitalizowani w naszym szpitalu są pod opieką personelu zdrowego, który jest systematycznie badany kontrolnie na obecność koronawirusa - dodaje Dominik Lewandowski. - Porody realizowane w ramach Oddziału Ginekologiczno-Położnicznego odbywają się zgodnie z planowanymi terminami z zastrzeżeniem, że czasowo wstrzymane zostały tzw. porody rodzinne, o czym informowaliśmy na naszej stronie internetowej.

Poradnia Specjalistyczna mieszcząca się przy ulicy Wojska Polskiego 9 oraz Poradnia POZ mieszcząca się przy ulicy Bohaterów Warszawy 2 przyjmują pacjentów, stosując się do zaleceń sanitarnych, zmniejszając liczbę pacjentów jednocześnie przebywających w budynku.

- Wszelkie działania związane z czasowym wstrzymaniem pracy niektórych oddziałów albo ograniczeniem przyjęć planowych są podyktowane troską o zdrowie pacjentów i personelu oraz realizacją rekomendacji Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie świadczenia usług medycznych. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać płynność pracy szpitala - podkreśla Kierownik Działu Rozwoju brzezińskiego szpitala.