Nowy rozkład jazdy pociągów od niedzieli

IMG_20231204_110107_MP
fot. UM Zduńska Wola

Od niedzieli, 10 grudnia, wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Kolej wprowadza zmiany, jakie obowiązywać będą do marca 2024 roku.

Od 10 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy na kolei. Na stacji Zduńska Wola będą nieco zmienione godziny odjazdów pociągów. Nowy rozkład został przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe wspólnie z przewoźnikami, czyli PKP Intercity, Polregio oraz Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Obowiązywać będzie na sezon 2023/2024, czyli do 9 marca 2024 roku.

W Zduńskiej Woli zmiana rozkładu przyniesie drobne przesunięcia minutowe odjazdów pociągów. Bez zmian pozostanie zarówno liczba połączeń do Łodzi Kaliskiej, jak pociągów osobowych jadących w kierunku Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego. Ostatnim pociągiem z Łodzi będzie można wrócić 27 minut po północy, a pierwszy pociąg do Łodzi odjedzie o godz. 4.

Ze Zduńskiej Woli będzie można nadal pojechać pociągiem Intercity do Wrocławia, Zgorzelca, Białegostoku, Ełku, Warszawy, Krakowa, Poznania i Lublina. Kolej wprowadziła tu jednak korekty w godzinach odjazdu. Miasto zyska bezpośrednie połączenie do Szczecina Głównego.

Pociąg IC Włókniarz będzie kursował na wydłużonej trasie Szczecin Główny – Łódź Kaliska. Według nowego rozkładu odjeżdżać będzie ze Zduńskiej Woli o godz. 21. W obecnym to godz. 22.27. Natomiast IC Włókniarz do Szczecina Głównego rano odjedzie dopiero o godz. 7.05. Obecnie kursuje tylko do Poznania Głównego z odjazdem o godz. 5.48.

Nieco wcześniej będzie odjeżdżał poranny pociąg IC Asnyk do Wrocławia Głównego. Nowa godzina to 6.40. Do tej pory była to godz. 6.51. Także pół godziny wcześniej będzie miał odjazd pociąg IC Koziołek do Lublina Głównego. Z godziny 16.25 przesunięty został na godz. 15.51. Z kolei o pół godziny później odjedzie pociąg IC Cegielski do Krakowa Głównego. Będzie to godz. 9.58. Stary rozkład ustalał godzinę odjazdu na 9.23.

Jak informuje PKP Intercity, od 10 grudnia z Łodzi będzie można w dni robocze dojechać do Warszawy korzystając z 20 par całorocznych pociągów oraz do Trójmiasta z 8 par pociągów całorocznych, a także do Katowic dzięki 5 parom pociągów całorocznych. Od 22 grudnia z Łodzi będzie całoroczne połączenie do Zakopanego.

Informacja dla podróżnych

Przed podróżą warto sprawdzić rozkłady jazdy. Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl, www.intercity.pl oraz w aplikacji mobilnej Portal Pasażera.

Źródło: UM Zduńska Wola