wersja testowa serwisu

Nietrzeźwy kierujący ujęty przez świadka. Mężczyzna miał 4 promile alkoholu w organizmie

Nietrzeźwy kierujący ujęty przez świadka. Mężczyzna miał 4 promile alkoholu w organizmie

Dzięki wzorowej postawie świadka, zduńskowolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 41-latek kierował samochodem mając w organizmie 4 promile alkoholu. Ponadto złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

2 maja 2021 roku po godzinie 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał zgłoszenie od świadka, który przy ulicy Mickiewicza w Zduńskiej Woli udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Natychmiast skierował w to miejsce patrol ruchu drogowego, który po przybyciu pod wskazany adres przejął od zgłaszającego ujętego kierowcę.

Z relacji zduńskowolanina wynikało, że nabrał podejrzeń w miejscowości Izabelów, z uwagi na sposób jazdy kierującego Oplem, który jechał „wężykiem". Świadek już wtedy próbował zatrzymać Opla, jednak jego kierujący nie reagował na starania zgłaszającego. Dopiero na ulicy Mickiewicza w Zduńskiej Woli Opel stanął, a świadek jadący za nim wybiegł ze swojego samochodu i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki.

Ujętym kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Zapolice. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone przez stróżów prawa badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie 4 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że kierujący złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

źródło: KPP w Zduńskiej Woli