wersja testowa serwisu

Nietrzeźwa kierująca ujęta przez czujnego świadka

breathalyser-1684428_960_720

Dzięki wzorowej postawie świadka, zduńskowolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą renault. 45-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Grozi jej kara do 2 lat więzienia.

26 kwietnia 2021 roku o godzinie 12:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał zgłoszenie od świadka, który przy ulicy Opiesińskiej w Zduńskiej Woli udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Natychmiast skierował w to miejsce patrol ogniwa interwencyjnego, który po przybyciu pod wskazany adres przejął od zgłaszającego ujętą kierującą. Z jego relacji wynikało, że nabrał podejrzeń z uwagi na sposób jazdy kobiety, która jechała zygzakiem. Widział także jak zatrzymana manewrowała samochodem na parkingu przy ulicy Opiesińskiej i uderzyła w zaparkowanego tam opla. Podbiegł do jej samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki. Kierującą okazała się 45-letnia zduńskowolanka. Policjanci wyczuli od niej silną woń alkoholu. Przeprowadzone przez stróżów prawa badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

Źródło: KPP Zduńska Wola