Nie marnuj jedzenia po świętach! W Zduńskiej Woli stoi lodówka społeczna

393115931_1812544142548582_477143407459189346_n
fot. UM Zduńska Wola

Lodówka społeczna w Zduńskiej Woli. Masz nadmiar jedzenia? Zostaw je dla potrzebujących!

Żurek, jajka, biała kiełbasa - wszystko pyszne, ale już nie mieści się w brzuchu? Pozostałe po świętach posiłki nie muszą lądować w koszu na śmieci. W Zduńskiej Woli możesz podzielić się jedzeniem, którego nie jesteś w stanie już zjeść. Możesz zostawić je w lodówce społecznej.

Pierwsza społeczna lodówka w Zduńskiej Woli stoi przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Getta Żydowskiego 21b. Powstała ona dzięki współpracy z firmą Borg Automotive. Jest czynna przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu oraz monitorowana. Inicjatorami akcji są Matylda Dębowska i Sebastian Kołodziejek.

Jak działa lodówka społeczna?

W lodówce możesz zostawić to, czego już nie chcesz, nie potrzebujesz, masz za dużo lub po prostu chcesz się tym podzielić. Wystarczy przyjść i włożyć coś do lodówki lub przyjść i poczęstować się jej zawartością.

Jak i czym się podzielisz?

Produkty zostawione w lodówce społecznej nie mogą posiadać żadnych oznak zepsucia w postaci pleśni czy nieprzyjemnego zapachu. Potrawy czy artykuły powinny być szczelnie zapakowane. Jeśli nie zostały zapakowane fabrycznie przez producenta, ponieważ zostały np. przygotowane samodzielnie w domu, konieczny jest dokładny opis tego oraz data przygotowania. W lodówce nie możesz zostawiać alkoholu w żadnej postaci.

Źródło: UM Zduńska Wola