Na targowisko miejskie zawitała wiosna i przedświąteczna atmosfera

DSC_0170
fot. UM Zduńska Wola

Na targowisko miejskie "Mój Rynek" przy ulicy Adama Mickiewicza w Zduńskiej Woli zawitała wiosna i przedświąteczna atmosfera. Zduńskowolanie robią sprawunki, a Rada Miasta Zduńska Wola na marcowej sesji przyjęła uchwałę dotyczącą działania miejskich targowisk.

Mieszkańcy tłumnie odwiedzali w piątek, 22 marca, targowisko miejskie przy ul. Adama Mickiewicza w Zduńskiej Woli. Na stoiskach już można kupować wiosenne kwiaty, świeże owoce i warzywa, a także świąteczne dekoracje i wielkanocne palmy. „Mój Rynek" to jednak nie jedyne miejsce wyznaczone na targowisko w mieście. W Zduńskiej Woli zakupy w ten sposób można zrobić także przy ul. Szadkowskiej, przy ul. Bolesława Leśmiana oraz przy ul. Ukośnej i Osmolińskiej.

Miejscy radni na sesji w marcu zgodzili się na zmianę uchwały dotyczącej regulaminu miejskich targowisk w Zduńskiej Woli. Poprawki dotyczą miejsca do handlu wyznaczonego przy ulicy Ukośnej oraz ulicy Osmolińskiej. Uporządkowano w ten sposób zapisy prawa miejscowego, które teraz będą zgodne ze stanem faktycznym. Chodzi o możliwość rozłożenia straganów, ale z wyłączeniem ciągu pieszo – jezdnego, by był zapewniony przejazd pojazdów do posesji przy ul. Ukośnej.

Zduńska Wola ma obecnie wyznaczone cztery miejsca na targowiska, w których dopuszczony jest handel i pobierana jest opłata targowa.

1. „Mój Rynek" przy ul. Adama Mickiewicza 11 B
2. ul. Szadkowska 20a
3. u zbieg ulic Bolesława Leśmiana i Stefana Okrzei
4. ul. Ukośna i ul. Osmolińska

Zasady dotyczące opłaty targowej dostępne są pod tym adresem: https://zdunskawola.pl/dla-mieszkancow/podatki-i-oplaty/oplata-targowa/

Źródło: UM Zduńska Wola