Młodzi mieszkańcy Zduńskiej Woli mówią dość stagnacji i braku perspektyw do godnego życia poprzez... muzykę

Młodzi mieszkańcy Zduńskiej Woli mówią dość stagnacji i braku perspektyw do godnego życia poprzez... muzykę

Młodzi mieszkańcy Zduńskiej Woli mówią dość stagnacji i braku perspektyw do godnego życia poprzez... muzykę. W ostatnich dniach powstała piosenka, która odnosi się do sytuacji w mieście.

Utwór nosi tytuł "Potrzebujemy zmian", a w swoim tekście opisuje codzienną problematykę miasta okiem zduńskowolskiej młodzieży.

- Sam pomysł na piosenkę przyszedł łatwo, bo jest to zwyczajnie narracja tego, co dzieje się i co odczuwa młodzież  - przynajmniej ta młodzież którą ja się otaczam - mówi naszej redakcji Weber. Młodzież kończy szkołę średnię i wtedy pojawiają się pytania "Co teraz...?". Nasze miasto nie ma nic do zaproponowania - dodaje młody artysta.

W krótkiej rozmowie, Weber opisał sytuację, z którą muszą mierzyć się osoby startujące w przyszłość.

- Koledzy i koleżanki wyjeżdżają za pracą, za lepszym wykształceniem i mało kto wraca do Zduńskiej Woli, bo zwyczajnie nie chce sobie ograniczać perspektyw, które oferują inne miasta m.in. miejsca pracy, miejsca gdzie można się zrelaksować w czasie wolnym i po prostu cieszyć się życiem - mówi Weber.

- Nadarzyła się okazja, że Dawid (Mazurkiewicz - red.) zgłosił swoją kandydaturę na Urząd Prezydenta, więc postanowiłem go wesprzeć pozytywną energią, a jednocześnie wskazać mieszkańcom, że jednak te zmiany są potrzebne, bo inaczej Zduńska Wola będzie widziała młodzież tylko jak w Święta odwiedzają rodziców - wyjaśnia Weber.

To tematu piosenki odniósł się również Dawid Mazurkiewicz, w pewnym sensie wywołany do tablicy przez Webera.

Jest mi bardzo miło, że młodzież widzi te same problemy, co ja. Dziękuję, że zdecydowali się wyrazić swoje zdanie w tak awangardowy i unikatowy sposób. Zawsze wierzyłem, że młodzież jest pełna pomysłów, prawdy i należy ją wspierać - mówi Mazurkiewicz. Myślę, że mój plan na rozwój miasta podoba się również tym, którzy nie mogą jeszcze głosować, a upatrują w nim szanse właśnie dla młodego człowieka. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie - kończy kandydat na Prezydenta Zduńskiej Woli, Dawid Mazurkiewicz.

Jak zaznacza autor piosenki, piosenka nie powstała dla zdobycia sławy, lecz zwrócenia uwagi na problem.

- Nie jestem osobą medialną i nie zrobiłem tego po to, żeby w jakikolwiek sposób zaistnieć dzięki temu, czy zrobić szum wokół mojej osoby. Cenię sobie swoją prywatność, a kawałkiem chcę zwrócić uwagę na problem, z którym zmagamy się my - młodzi, startujący w dorosłe życie. Zduńska Wola umiera, "sukces" jest jedynie bańką mydlaną, jaką nam się wmawia. Trzymam kciuki za Dawida i jestem zdania, że potrzebujemy zmian na lepsze - kończy Weber.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście piosenki, jest do odsłuchania poniżej:

Młody Weber - Potrzebujemy zmian.mp3