wersja testowa serwisu

Minister Michał Wójcik z wizytą w Zduńskiej Woli i Szadku

Zdunska-Wol_20210218-133042_1

W środę, 17 lutego Minister Michał Wójcik na zaproszenie Posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka przyjechał do województwa łódzkiego.

Wizytę rozpoczął od powiatu zduńskowolskiego, gdzie spotkał się w Urzędzie Gminy i Miasta Szadek z Burmistrzem - Arturem Ławniczakiem, Przewodniczącą Rady Gminy i Miasta Szadek - Janiną Ogińską, Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego - Robertem Baryłą oraz Januszem Kołodziejskim - Dyrektorem Biura Poselskiego Posła Tadeusza Woźniaka reprezentującego Posła, który nie mógł uczestniczyć w spotkaniach ze względu na chorobę. Podczas spotkania zostały poruszone sprawy związane z samorządem gminnym, wyzwaniami jakie przed nim stoją oraz możliwości lepszej współpracy pomiędzy Rządem a Samorządem.

Następnie wszyscy złożyli wizytę w małej piekarni zlokalizowanej w rodzinnym gospodarstwie rolnym "Pieczywo na zakwasie, barszcz razowy Tomasz Lipiński", w gospodarstwie produkującym soki pasteryzowane bez konserwantów „Malbert" Rafał Maliszewski oraz w gospodarstwie produkującym wędliny "Wiejskie Wyroby Wędliniarskie - Wojciech Piotrowicz".

- Wszystkie te miejsca są częścią rodzinnych gospodarstw rolnych, które wykorzystują możliwości stworzone przez Rząd Zjednoczonej Prawicy i rozwijają pozarolniczą działalność oraz bezpośrednio sprzedając swoje naturalne i ekologiczne produkty realizują myśl "od pola do stołu" - mówi Janusz Kołodziejski, Dyrektor Biura Poselskiego Posła Tadeusza Woźniaka.

Po wizytach w terenie odbyło się spotkanie robocze z rolnikami z gminy Szadek, prowadzącymi rodzinne gospodarstwa rolne, w czasie którego prowadzona była żywa dyskusja nad tym, co zostało już zrobione w obszarze rolnictwa, jaką drogę ono przeszło oraz jakie wyzwania stoją przed rolnikami i rządzącymi. Zostały także wysunięte bardzo merytoryczne propozycje zmian w prawie, które będą konsultowane w Solidarnej Polsce w gronie ekspertów, a następnie przedstawione na poziomie rządowym.

W południe odbyło się spotkanie z członkami i działaczami Solidarnej Polski w Biurze Poselskim Posła Tadeusza Woźniaka zlokalizowanym w Zduńskiej Woli przy ulicy Kilińskiego 17.

- Podczas spotkania zostały omówione sprawy związane z samorządem Miasta i Powiatu w tym problemy, z którymi się borykają i możliwości ich rozwiązania - dodaje Janusz Kołodziejski. - Został także omówiony plan działań na bieżący rok, który zakłada między innymi rozwój struktur lokalnych w tym założenie Koła Powiatowego Solidarnej Polski w powiecie zduńskowolskim oraz wypracowanie propozycji dla mieszkańców i samorządu. Minister zachęcił wszystkich uczestników spotkania do pozyskiwania wartościowych ludzi, którzy będą chcieli działać na rzecz ich lokalnej społeczności.

Następnie Minister odwiedził Łódź oraz Brzeziny.

Zobacz zdjęcia: