Minimalna przegrana Pogoni Zduńska Wola z rezerwami pierwszoligowca

DSC03617

W sobotę, 15 sierpnia na obiektach przy ulicy Minerskiej w Łodzi drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Michał Bistuła) rozegrała mecz 4 kolejki w rozgrywkach 4 ligi łódzkiej z zespołem rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego.

W spotkaniu 4. kolejki łódzkiej IV ligi pierwszy zespół Pogoni uległ na wyjeździe rezerwom Łódzkiego Klubu Sportowego 0:1. Bramkę dla łodzian zdobył już 3. minucie spotkania Artur Sójka.

Zduńskowolanie ponownie przespali pierwsze minuty. Niespełna po 180 sekundach od rozpoczęcia spotkania, akcję prawą stroną boiska przeprowadził Kelechukwu Ibe-Torti. Nigeryjczyk posłał piłkę wzdłuż pola karnego, a tam dopadł do niej Sójka i pokonał Artura Melona. Żółto-zielono-czarni odpowiedzieli kilka minut później. Po dośrodkowaniu Adriana Budki główkował Mateusz Broź, a Michał Kot z problemami sparował futbolówkę do boku. Dopadł do niej Szymon Szarpak, lecz jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane przez Aleksandra Ślęzaka.

W 25. minucie ponownie dał o sobie znać Ibe-Torti kopiując swoją akcję z początku spotkania. Tym razem jednak kapitalnie na linii bramkowej interweniował Melon, ratując swój zespół przed utratą kolejnego gola. Łodzianie próbowali również strzałów z dystansu. Większość z nich w znacznej odległości omijała bramkę zduńskowolan.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Najpierw dwukrotnie niecelnie główkowali łodzianie (Ślęzak i Sójka), a w odpowiedzi zbyt lekko uderzył Princewill Okachi. Druga odsłona nie obfitowała w akcje podbramkowe. Pod koniec meczu fatalny błąd przy wyprowadzaniu futbolówki z własnej połowy popełnili defensorzy ŁKS. Piłkę na 30. metrze przejął Wojciech Kucharski. Pomocnik Pogoni mający przed sobą jedynie bramkarza został sfaulowany przed polem karnym przez Adriana Czypickiego. Zawodnik gospodarzy obejrzał za to zagranie czerwoną kartkę. Formę Kota z rzutu wolnego sprawdził Patryk Sławiński. Bramkarz ŁKS zdołał jednak poradzić sobie z tym uderzeniem.

Warto dodać, że w końcówce spotkania w seniorskiej piłce zadebiutował Jakub Kaczmarek – szesnastoletni wychowanek klubu ze Zduńskiej Woli.

W najbliższą sobotę 22 sierpnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli podopieczni trenera Michała Bistuły zmierzą się w meczu 5 kolejki IV ligi z zespołem Polonii Piotrków Trybunalski.

ŁKS II Łódź - Pogoń Zduńska Wola 1:0 (1:0)
1:0 - Artur Sójka (3')

Pogoń: Melon – Bartos, Porada, Sławiński, Wolny (72. Kucharski) – Szarpak (46. Chmielewski), Swędrowski, Okachi, Sobczak (82. Kaczmarek), Budka – Broź (49. Majerz)

Trener drużyny: Michał Bistuła
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki