Minimalna przegrana Pogoni w kolejnym meczu kontrolnym

106457985_1385161865206463_514980226622901535_o

W minioną środę (1 lipca) pierwszy zespół Pogoni rozegrał kolejną grę kontrolną. Podopieczni trenera Michała Bistuły zmierzyli się na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z LKS Kwiatkowice. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 0:1.

Pierwsza połowa toczyła się w stosunkowo żwawym, jak na warunki pogodowe, tempie. Akcja przenosiła się od bramki do bramki. W 13. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Przemysław Sosnowski, który z najbliższej odległości głową skierował futbolówkę do siatki Pogoni. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się Princewill Okachi. Kilka chwil później nad bramką przyjezdnych uderzył Wojciech Chmielewski. Goście największe zagrożenie pod bramką Pogoni stwarzali po dośrodkowaniach z bocznych stref boiska. W 35. minucie groźny kontratak przeprowadzili żółto-zielono-czarni. Damian Piotrowski, choć na raty, to zdołał powstrzymać uderzenie Mikaela Idzikowskiego.

Tempo drugiej odsłony było już dużo niższe. W 60. minucie po akcji Kamila Kobrynia z zawodnikiem testowanym przed okazją stanął Aleksander Majerz, ale golkiper przyjezdnych zdołał odbić piłkę do bocznej strefy. Zespół trenera Jakuba Olczyka stworzył dwie dogodne okazje, a Krzysztofa Chruściela w pierwszym przypadku uratowała poprzeczka, zaś w drugim słupek.

Pogoń Zduńska Wola – LKS Kwiatkowice 0:1 (0:1)
Bramka: Przemysław Sosnowski 13

Pogoń Zduńska Wola: zawodnik testowany – Swędrowski, Porada, Sławiński, Wolny – Chmielewski, Okachi, zawodnik testowany, Idzikowski, Bartos – zawodnik testowany
Grali także: Chruściel, Szarpak, Kobryń, Majerz, Śmietański, zawodnik testowany