wersja testowa serwisu

Mieszkańcy gminy Zduńska Wola podziękowali za tegoroczne plony

DSC_0338_1
fot. Urząd Gminy Zduńska Wola

Tegoroczne dożynki, z uwagi na trwający stan epidemiczny, przybrały inną niż w latach poprzednich formę. Nie zorganizowano biesiady dożynkowej, nie przeprowadzono tradycyjnych konkursów, a wieńce ograniczono tylko do jednego – symbolicznego. Nie zmienił się za to dziękczynny charakter święta.

Za plony i trud pracy rolników dziękowano w niedzielę 13 września, w kościele św. Katarzyny Dziewicy Męczennicy w Korczewie. W Mszy Świętej Dziękczynnej uczestniczyli Piotr Polak, poseł na Sejm RP, Dorota Więckowska, radna sejmiku województwa łódzkiego oraz radni i sołtysi z terenu Gminy Zduńska Wola.

Swą obecnością uroczystość uświetniły poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych, delegacje z sołectw z darami oraz delegacja sołectwa Korczew, która przygotowała symboliczny wieniec dożynkowy.

Wójt gminy Zduńska Wola w wystąpieniu przed rozpoczęciem nabożeństwa nawiązał do chleba, mówiąc, że przybywamy do kościoła w Korczewie, prosić, by na naszych stołach nigdy nie zabrakło chleba i abyśmy zawsze umieli dzielić się nim z drugim człowiekiem w potrzebie.

Pomimo trudnego czasu, dziękować za każde ziarno i prosić o dalszą, Bożą pomoc przybyli również mieszkańcy Korczewa i gminy.

Dziękczynną Mszę Świętą sprawował współgospodarz ks. proboszcz Janusz Gozdalik.

Wójt Gminy Zduńska Wola składa serdeczne podziękowania Proboszczowi parafii w Korczewie – ks. Januszowi Gozdalikowi oraz ks. Pawłowi Szudzikowi. Serdeczne podziękowania kieruje do Mieszkańców sołectwa Korczew za przygotowanie wieńca dożynkowego i ubranie placu kościelnego, a także do wszystkich Sołtysów i kół gospodyń wiejskich, którzy przybyli wraz z delegacjami, niosąc w procesji dary. Dziękuje także pocztom sztandarowym, które swoją obecnością uświetniły niniejszą uroczystość oraz wszystkim uczestnikom.

źródło: UD Zduńska Wola