Najważniejsze wideo w ezd24

Łódzkie: Przygotujcie się na atak zimy! Żółty alert przed opadami śniegu, może go spaść nawet kilkanaście centymetrów

Łódzkie: Przygotujcie się na atak zimy! Żółty alert przed opadami śniegu, może go spaść nawet kilkanaście centymetrów
Pixabay, fot. poglądowe

Czy szykuje nam sie pierwszy atak zimy? Prognozy i synoptycy z IMGW jasno wskazują, że tak! Mało tego, opad będzie na tyle intensywny, że w kilku powiatach Łódzkiego wprowadzono alert I stopnia przed opadami śniegu. Może go spać nawet 15 centymetrów!  Szczegóły w poniższym artykule.

Jak poinformowali pracownicy IMGW, w nocy ze środy na czwartek (z 23 na 24 listopada) i w ciągu czwartkowego dnia spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu.

- W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem rozległego układu niżowego (Wisgard) z ośrodkami nad północnym Atlantykiem oraz w rejonie Morza Czarnego (Denise). Na południowym wschodzie kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego. Nadal będzie napływać wilgotne i zimne powietrze polarne morskie. W godzinach wieczornych strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południowego wschodu nad obszar województw lubelskiego i podkarpackiego. W nocy będą się one przemieszczać w kierunku zachodnim i nad ranem dotrą do wschodnich rejonów województwa łódzkiego i śląskiego - przekazują synoptycy IMGW.

Opady będą okresami na tyle intensywne, że synoptycy IMGW i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadziły ostrzeżenia dla mieszkańców Łódzkiego. W powiatach: brzezińskim, łódzkim wschodnim, opoczyńskim, piotrkowskim, radomszczańskim, rawskim, skierniewickim i tomaszowskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

- Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 do 15 cm – informuje żółty alert IMGW.

Jak przewidują meteorolodzy intensywne opady mogą wystąpić od godziny 4.00 do 18.00.Od godzin popołudniowych intensywność opadów powinna się stopniowo zmniejszać.