Mundurowe LO z Wojsławic zwycięzcą powiatowych eliminacji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

269-164706
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Uczniowie szkół średnich z powiatu zduńskowolskiego, rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Powiatowe eliminacje konkursu odbyły się w Zespole Szkół CKU w Wojsławicach. Zwycięską drużyną zostało LO mundurowe z Wojsławic. Będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim.

27 lutego 2023 roku zduńskowolscy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Ten etap konkursu został zorganizowany we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zduńskiej Woli, który był sponsorem turnieju, a także z Urzędem Miasta w Zduńskiej Woli. Do rywalizacji konkursowej przystąpiły czteroosobowe reprezentacje szkół średnich: Zespół Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Każda drużyna składała się z dwóch uczennic i dwóch uczniów.

Celem konkursu było promowanie służby w Policji oraz popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: mł. insp. Robert Krawczyk p.o. Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli - przewodniczący, Ireneusz Stasiak Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach - członek komisji oraz mł. asp. Adam Kaźmierski - sędzia główny.

Drużyny w pierwszej kolejności przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie składającego się z 30 pytań. Następnie prezentowały praktyczne umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód, takiego jaki pokonują kandydaci do pracy w Policji. Między innymi skok przez skrzynię, rzut piłką lekarską, bieg przez płotki.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Liceum Ogólnokształcącego mundurowego z ZS CKU w Wojsławicach. Laureaci konkursu otrzymali puchar, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli oraz Urząd Miasta w Zduńskiej Woli. Będą reprezentować powiat zduńskowolski w finale wojewódzkim konkursu. Oprócz klasyfikacji drużynowej, była również indywidualna. Najlepszą zawodniczką z czasem 1 minuta 04 sekundy została Dominika Wlaźlik, a najlepszym zawodnikiem Alan Wiśniewski z czasem 0,97 sekundy - uczniowie III klasy LO mundurowego w Wojsławicach.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wygranej podczas marcowego finału w Łodzi.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli