Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023. Wydarzenie odbyło się w Ratuszu

IMG_0658
fot. M Zduńska Wola​

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Statuetki z rąk Hanny Iwaniuk, Starosty Zduńskowolskiego oraz Konrada Pokory, Prezydenta Miasta odebrali społecznicy, przedstawiciele świata biznesu, kultury. Uhonorowany został także Ambasador Zduńskiej Woli. Wyróżnienia „Laur Zduńskowolski miasto & powiat" zostały wręczone po raz trzeci. Jest to wspólna inicjatywa Powiatu Zduńskowolskiego i Miasta Zduńska Wola. Partnerem tegorocznej edycji została Sieć Badawcza Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny.

– Mogę powitać Was w Mieście Innowacji 2022! Ten prestiżowy tytuł Zduńska Wola otrzymała w konkursie Polskiej Agencji Prasowej, pokonując ponad 70 innych polskich miast, w tym wiele wojewódzkich. Jurorzy nagrodzili nas za internetowy kalkulator kosztów wymiany pieców węglowych. Za ten projekt otrzymaliśmy też złotą nagrodę Innovation, przyznawaną przez grono dyrektorów innowacji największych firm w Polsce – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

– Gdy wieją wichry zmian, jedni stawiają mury, inni – wiatraki. Wspólnie z Wami chcemy w Zduńskiej Woli postawić wiatrak, który będzie napędzał kolejne pokolenia zduńskowolan. Potrzebujemy Waszej odwagi, aktywności i wizjonerstwa. Doświadczenia biznesowego i menedżerskiego. A także umiejętności planowania w czasach stałej niepewności – zaznacza Konrad Pokora.

Laureaci Lauru Zduńskowolskiego miasto & powiat 2023

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

Kultowy Browar Staropolski jest browarem z ponad 130-letnią tradycją. Produkuje piwa na bazie staropolskich receptur. Jego wyjątkowy i bogaty smak doceniają piwosze w Polsce i za granicą. Piwa produkowane w zabytkowym browarze zdobywają szereg nagród podczas rozmaitych konkursów. Właściciele są dumni z tradycji i konsekwentnie patrzą w przyszłość. Zautomatyzowana linia rozlewnicza potrafi wyprodukować 12 tys. sztuk piw na godzinę.

UTK Kamola Historia firmy sięga połowy lat dziewięćdziesiątych, dwudziestego wieku. To rodzinna firma, która od dwudziestu ośmiu lat dba o czystość naszych ulic, pielęgnację skwerów czy zieleńców. Jedni z nielicznych w Polsce posiadają tomograf akustyczny, który służy do diagnozowania kondycji drzew. Aktywnie brali udział w budowie popularnego zielonego łącznika do ulicy Ogrodowej czy budowie skweru im. Pawła Królikowskiego

Bonex Firma powstała w 1957 roku. Od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji tworzyw termoutwardzalnych i termoplastycznych dla branży elektrotechnicznej. Wyprodukowane wyroby posiadają szerokie zastosowanie w przemyśle. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników oraz szerokiej wiedzy nabytej przez wieloletnie doświadczenie w branży cieszą się wysokim pozycjonowaniem wśród innych firm. Zakład produkcyjny mieście się w zabytkowej Tkalni rodziny Herszbergów przy dawnej ulicy Przemysłowej 9.

Karton Polska produkuje opakowania z tektury od ponad 20 lat. Dostarcza najwyższej jakości opakowania dla polskich czołowych firm i zagranicznych producentów. Dysponuje dobrze wyposażonym parkiem maszynowym i nowoczesna linią produkcyjną. Pozwala to produkować szybko i z wysoką jakością tektury czy opakowania.

Kategoria SPOŁECZNIK

Maria Donat jest przewodnicząca Zduńskowolskiej Rady Seniorów oraz prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży. Była niezapomnianym dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury „Na Pięterku" i Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Jest inicjatorką i pomysłodawczynią międzynarodowego festiwalu „Folklor Świata". Przez wiele lat pracowała jako Komendantka Hufca ZHP w Zduńskiej Woli. Swój wolny czas poświęca na działalność społeczną. Zduńskowolska młodzież niezmiennie kojarzy ją z Nieobozową Akcją Letnią i Wędrującym Artystycznym Latem.

Kategoria KULTURA

Klub literacki „Topola" powstał przy Miejskim Domu Kultury w 1987 roku. Pomysłodawczynią klubu była Walentyna Anna Kubik. Pomysłem oraz obowiązkami organizacyjnymi podzieliła się z Anną Andrych i Tadeuszem Zawadowskim. Do klubu dołączył także Feliks Rajczak-znaczący poeta i animator życia kulturalnego w Zduńskiej Woli, do dzisiaj organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Literacki jego imienia, W 2022 r. odbyła się 30.edycja Konkursu poetyckiego dla młodzieży"O Laur TOPOLI". Nie sposób wymienić ile nagród zdobyli ,,Topolanie" w konkursach. W latach 90. nazywani byli "desantem poetyckim". Dzisiaj, rozrzuceni po kraju, zasiadają po drugiej stronie, jako jurorzy oceniają adeptów pióra i uczą sztuki pisania.

AMBASADOR ZDUŃSKIEJ WOLI

Antoni Krajewski swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Studio Rytm oraz zespole ludowym Zduńskowolanie. Pierwsze kroki tańca towarzyskiego stawiał w Studio Tańca Arabesque .Od 2017 roku trenuje taniec towarzyski w Łódzkim Uczniowskim Klubie Sportowym Tiger) Team – Studio Tańca Krzysztof Cisek. W 2020 roku wraz ze swoją partnerką Zofią Załęcką zdobył Vice Mistrzostwo Polski najwyższej klasy krajowej w tańcach latynoamerykańskich oraz 16 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Świata w niemieckim Stuttgarcie.

Źródło: UM Zduńska Wola​