Kolejny sparing seniorów Pogoni za nami. Zduńskowolanie wygrali z Włókniarzem Zelów

unnamed

W sobotę 15 lutego na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Michał Bistuła) rozegrała mecz kontrolny z czwartoligowym zespołem Włókniarza Zelów.

Za zespołem seniorów przygotowującym się do rundy rewanżowej w łódzkiej IV lidze kolejna gra kontrolna. Podopieczni trenera Michała Bistuły wygrali na Stadionie miejskim w Zduńskiej Woli z Włókniarzem Zelów 4:1.

Już w 8. minucie bliski otworzenia wyniku był Mateusz Broź, który minimalnie przestrzelił po dośrodkowaniu Adriana Budki. W odpowiedzi boczną siatkę obił Albin Maciejewski. W 12. minucie po zagraniu Princewilla Okachiego na listę strzelców wpisał się Broź. Kilka chwil później formę Artura Melona sprawdził Jakub Dregier, a golkiper Pogoni popisał się jednak skuteczną interwencją. W 30. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po zamieszaniu w polu karnym zduńskowolan futbolówka trafiła do Maciejewskiego, który płaskim strzałem pokonał Melona. Żółto-zielono-czarni objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Rafał Porada. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę do wyrównania mógł doprowadzić Bartłomiej Madej, lecz napastnik Włókniarza przegrał pojedynek „jeden na jednego" z Melonem.

W drugiej połowie coraz większą przewagę uzyskiwali zawodnicy Pogoni. Tę bramką udokumentował Broź, wykorzystując podanie od Budki. Goście odpowiadali strzałami z dystansu ale ani Dregier, ani Piotr Boczkiewicz nie potrafili pokonać Krzysztofa Chruściela. Coraz groźniejsi byli natomiast zduńskowolanie, którzy raz po raz gościli pod bramką zelowian. Wynik konfrontacji ustalił w 78. minucie Mikael Idzikowski.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - WŁÓKNIARZ ZELÓW 4:1 (2:1)

1:0 - Mateusz Broź (12')
1:1 - Albin Maciejewski (30')
2:1 - Rafał Porada (39)
3:1 - Mateusz Broź (58')
4:1 - Mikael Idzikowski (78')

Pogoń: Melon – Szarpak, Porada, Wolny, Budka – Konieczny, Pęciak, Okachi, Kobryń, Chmielewski – Broź
Grali także: Chruściel, Idzikowski, Smolarek, Majerz, Śmietański, Szafoni

Trener drużyny: Michał Bistuła
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki

W przyszłym tygodniu drużyna Pogoni rozegra dwa mecze kontrolne. W czwartek (20 lutego) o godz. 18 zmierzy się z zespołem Śląska Wrocław występującym w Centralnej Lidze Juniorów, zaś w sobotę (22 lutego) o godz. 12. z reprezentującym łódzką klasę okręgową Startem Brzeziny. Oba spotkania zostaną rozegrane na stadionie miejskim w Zduńskiej Woli.