Kolejny sparing Pogoni. Remis zduńskowolan z Termami Uniejów

pogon-zdunska-wola-adrian-budka
zdjęcie archiwalne

W szóstym meczu sparingowym w bieżącym okresie przygotowawczym pierwszy zespół Pogoni zremisował na wyjeździe z Termami Uniejów 1:1. Bramkę dla zespołu prowadzonego przez trenera Michała Bistułę zdobył zawodnik testowany.

W pierwszych minutach oba zespoły wykazywały chęć do zdobycia gola. Gospodarze kilkukrotnie sprawdzili formę Artura Melona. W odpowiedzi z dystansu uderzył Mikael Idzikowski, a bramkarz miejscowych, z problemami, sparował futbolówkę na rzut rożny. Żółto-zielono-czarni objęli prowadzenie w 30. minucie. Z dystansu uderzył Idzikowski, a futbolówka odbiła się od słupka i z kilku metrów została dobita przez zawodnika testowanego. Pod koniec pierwszej odsłony jeszcze dwukrotnie musiał interweniować Melon.

Tuż po zmianie stron, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie główkował Radosław Pęciak, a bramkarz gospodarzy z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Swoją przewagę udokumentowali trafieniem z 83. minuty. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska celnie główkował Piotr Matusiak.

Termy Uniejów – Pogoń Zduńska Wola 1:1 (0:1)

Bramki: Piotr Matusiak 83 – zawodnik testowany 30

Pogoń Zduńska Wola: Melon – Swędrowski, Wolny, Sławiński, Szarpak – Chmielewski, Okachi, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Idzikowski – zawodnik testowany

Grali także: Kaczmarek, Śmietański, Konieczny, zawodnik testowany, zawodnik testowany

Źródło: Pogoń Zduńska Wola