wersja testowa serwisu

Kolejny raport Ministerstwa Zdrowia. Już blisko 100 zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim

Kolejny raport Ministerstwa Zdrowia. Już blisko 100 zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim

 Aż o 111 potwierdzonych przypadków wzrosła dzisiaj (21 marca) liczba zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych chorych.

- Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - czytamy w komunikacie MZ. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z województwa mazowieckiego, 15 osób z województwa łódzkiego, pięciu osób z województwa wielkopolskiego, dwóch osób z województwa kujawsko-pomorskiego i po jednej osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Potwierdzone wyniki w województwie łódzkim dotyczą: pięciu młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku, nastoletniego chłopca, trzech młodych kobiet, trzech kobiet w średnim wieku oraz nastoletniej dziewczyny.

- To osoby od 16 do 55 roku życia. To mieszkańcy powiatu łódzkiego. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Stan wszystkich osób jest dobry - informuje oddział prasowy Biura Wojewody Łódzkiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W województwie łódzkim jest już 91 osób, u których potwierdzono chorobę.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 91
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 34
• Liczba osób objętych kwarantanną: 4185
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3045