wersja testowa serwisu

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez policjantów z Zduńskiej Woli

alkomat-kierowca-auto

Nietrzeźwi kierowcy to realne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg. Choć większość kierowców jest świadoma takiego zagrożenia, to jednak policjanci wciąż interweniują na miejscach zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierowców. W miniony weekend policjanci zduńskowolskiej komendy zatrzymali kolejnych kierujących „na podwójnym gazie".

10 lipca, po 13:00, na terenie gminy Zduńska Wola policjanci zduńskowolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat, którym poruszał się 56–letni mężczyzna. Funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało, iż miał w organizmie niemal 0,3 promila alkoholu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Natomiast 11 lipca, po godzinie 1:00 stróże prawa zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu łaskiego, który jechał motorowerem. Tor jazdy jakim się poruszał wzbudził u policjantów podejrzenie, iż kierujący może być pijany. Okazało się w trakcie kontroli, że mieli rację. Badanie trzeźwości wykazało, że motorowerzysta ma organizmie prawie 2 promila alkoholu.

Kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania kierującego pojazdem miał miejsce 11 lipca, po godzinie 14:00 na zduńskowolskich ulicach. Patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymał 49–letniego mężczyznę który kierował pojazdem marki Opel. Policjanci również i w tym przypadku podczas kontroli wyczuli woń alkoholu od kierującego. Badanie trzeźwości wykazało wartość ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca „wpadł" 11 lipca po 20:00 w Zduńskiej Woli. Dyżurny zadysponował patrol ruchu drogowego do kierującego motorowerem, który przewrócił się w trakcie jazdy. Mundurowi po dotarciu na miejsce wyczuli od 39-latka silną woń alkoholu. Przypuszczenia stróżów prawa okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie motorowerzysty. Nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, iż prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara do 2 lat więzienia.

Nie tylko kierujący pojazdami mechanicznymi dopuszczają się jazdy na „podwójnym gazie". W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali na terenie gminy Szadek dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 64-latek jechał rowerem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z kolei 62-letni zatrzymany rowerzysta miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli