wersja testowa serwisu

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

alkomat-alkohol

Tylko jednego dnia zatrzymanych zostało trzech nietrzeźwych kierujących. 40 – letni kierowca skody miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny, 53 – letni kierujący kią miał ponad promil alkoholu w organizmie. U ostatniego amatora jazdy na „podwójnym gazie", który jechał saabem badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

7 kwietnia 2021 roku, przed godziną 16:00 policjanci wydziału ruchu drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Torową, gdzie nieoznakowany patrol zatrzymał nietrzeźwego kierującego skodą. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 40-letniego zduńskowolanina, które wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że kierujący tym pojazdem złamał sądownie orzeczony wobec niego zakaz kierowania pojazdami. Za jego zachowanie grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, przed godziną 18:00 patrol wydziału ruchu drogowego, ma jednej z dróg w gminie Szadek zatrzymał do kontroli samochód marki KIA. Kierowcą okazał się 53-letni mieszkaniec tej gminy. Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Natomiast o godz. 21:05 zduńskowolscy policjanci, przy ul. Łaskiej zatrzymali do kontroli drogowej saaba. Za jego kierownicą siedział 27 – letni zduńskowolanin. Również i w tym przypadku było czuć od niego alkohol, a badanie trzeźwości tylko potwierdziło słuszność przypuszczeń policjantów. Miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

Dodatkowo 7 kwietnia 2021 roku policjanci zduńskowolskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Osiny 54-letnią kierującą fordem, która przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 52km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zima nie daje za wygraną, dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność. Sytuacja na drodze bywa często dynamiczna i niespodziewana. Zawsze mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja, a na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków pogodowych

Przestrzegamy:

Alkohol osłabia refleks, obniża koncentrację, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem na drogach. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto innymi dolegliwościami prawnymi dla sprawców tego przestępstwa jakie rozstrzyga sąd jest orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów oraz konieczność zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 złotych, do nawet 60 000 złotych.