Kolejna sparingowa wygrana Pogoni Zduńska Wola

75CD8413-FD62-4B47-BE0D-4821035FEF9B

W miniony piątek (3 lipca) pierwszy zespół Pogoni rozegrał kolejny mecz sparingowy. Podopieczni trenera Michała Bistuły wygrali na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Jutrzenką Warta 2:0.

Pierwsze minuty piątkowej konfrontacji upłynęły pod znakiem niedokładności z obu stron. W 28. minucie dobrym podaniem został obsłużony zawodnik testowany. Strzegący bramki gości Michał Chachuła zdołał sparować uderzenie przed pole karne. Do futbolówki dopadł Wojciech Chmielewski, który zagrał do podłączającego się Radosława Pęciaka, a ten z kilku metrów umieścił piłkę w siatce.

W 38. minucie zakotłowało się w „szesnastce" rywala, jednak żaden ze zduńskowolan nie zdołał wykorzystać podbramkowego zamieszania. Niespełna 120 sekund później Kamil Kobryń uruchomił prostopadłym podaniem Chmielewskiego, który ruszył lewą flanką. W ostatniej fazie akcji piłka trafiła do zawodnika testowanego, lecz ten mając przed sobą Chachułę trafił w boczną siatkę. Pod koniec pierwszej odsłony goście odpowiedzieli uderzeniem z dystansu, które w minimalnej odległości minęło bramkę Pogoni.

Po zmianie stron jako pierwsi groźną akcję stworzyli żółto-zielono-czarni. W 51. minucie z ostrego kąta uderzał Kamil Bartos. Skrzydłowemu zabrakło niewiele, aby pokonać Chachułę. Chwilę potem akcja przeniosła się pod drugą bramkę, a uderzeniem z dystansu Artura Melona próbował zaskoczyć Piotr Kobierski. W 66. minucie golkipera Pogoni uratował słupek.

Pod koniec meczu gospodarze przeprowadzili jeszcze dwie dobre akcje. Najpierw w 80. minucie lewą stroną szarżował Szymon Szarpak. Obrońca poradził sobie z dwoma rywalami i wyłożył futbolówkę na ósmy metr do zawodnika testowanego, lecz ten w dobrej okazji posłał futbolówkę nad poprzeczką. Precyzji nie zabrakło natomiast Chmielewskiemu, który w 86. minucie ustalił rezultat spotkania.

W nadchodzącą środę (8 lipca) Pogoń zmierzy się na wyjeździe z przedstawicielem łódzkiej klasy okręgowej – Termami Uniejów. Spotkanie zostanie rozegrane na obiekcie im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 18:30.

Pogoń Zduńska Wola – Jutrzenka Warta 2:0 (1:0)
Bramki: Radosław Pęciak 28, Wojciech Chmielewski 86

Pogoń Zduńska Wola: zawodnik testowany – Kobryń, Porada, Sławiński, Swędrowski – Chmielewski, zawodnik testowany, Pęciak, Okachi, Majerz – zawodnik testowany

Grali także: Melon, Wolny, Szarpak, Idzikowski, Śmietański, zawodnik testowany