wersja testowa serwisu

Jakub Domurad powalczy o Mistrzostwo Świata

Domurad

To już oficjalna wiadomość – bełchatowianin powalczy o tytuł Młodzieżowego Mistrza Świata w boksie olimpijskim. Mowa o Jakubie Domuradzie – miejskim stypendyście z 2019 roku oraz laureacie Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa. Zawodnik Gardy Bełchatów został powołany do kadry narodowej na MMŚ Juniorów w Kielcach, które rozpoczną się w najbliższą sobotę, 10 kwietnia.

Ma niespełna 19 lat, boks trenuje od 3,5 roku, a już może poszczycić się licznymi sukcesami. Na jego koncie znajduje się m.in. tytuł Wicemistrza Polski juniorów w kategorii super ciężkiej powyżej 91 kg, reprezentował też Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Czarnogórze. Teraz Jakub Domurad został powołany do wąskiej kadry na zbliżające się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Juniorów, które po raz pierwszy w historii odbędą się w naszym kraju.

– Występ w kadrze i możliwość startu z orłem na piersi to marzenie każdego sportowca. Jestem szczęśliwy, że ciężka praca, jaką na każdym treningu wykonuję ze swoim trenerem, została doceniona. To dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Jakub Domurad.

Na co dzień Jakub trenuje w Sekcji Bokserskiej Garda Bełchatów pod skrzydłami Arkadiusza Żurawskiego, który mówi, że szansa, przed jaką staje jego podopieczny, to efekt połączenia olbrzymiego talentu i wysiłku wkładanego w jego rozwój.

– Od pierwszego treningu wiedziałem, że Jakub może być bardzo ciekawym zawodnikiem. Sukcesy nie przychodzą jednak same. Tutaj potrzebne są upór, determinacja i wola walki, a tych Jakubowi z pewnością nie brakuje. Wie, o co walczy i po co to robi. Zawsze służę mu pomocą, ale do ringu wchodzi sam. Przed każdym turniejem powtarzam, żeby był najlepszą wersją siebie i boksował najlepiej, jak potrafi – dodaje trener Żurawski.

Decyzje o tym, kto ostatecznie reprezentować będzie Polskę na MMŚ Juniorów, zostały podjęte 6 kwietnia. Główny trener męskiej reprezentacji, Dariusz Kochanowski, nie kryje nadziei pokładanych w bełchatowianinie.

- Wszyscy nasi pięściarze musieli zasłużyć i wygrać swoje walki, by awansować do finałów w Wilnie. Niesamowite wrażenie zrobił Kuba Domurad, który porozbijał w pierwszych rundach swoich przeciwników. W Niemczech raz przegrał, dwa razy wygrał, a na Litwie znów potwierdził potencjał. Ma czym uderzyć – czytamy na stronie Polskiego Związku Bokserskiego.

Turniej w Kielcach rozpocznie się w sobotę, 10 kwietnia, i potrwa dwa tygodnie. Wystartuje w nim w sumie dwudziestka młodych polskich bokserów - po 10 zawodniczek i zawodników. Wszystkim życzymy powodzenia.

źródło: UM Bełchatów