Inauguracyjna przegrana Pogoni w Kleszczowie

F2B323AD-47A2-4D17-B7CA-CF552015FBFA

W swoim inauguracyjnym meczu sezonu piłkarskiego 2020/2021 w IV lidze pierwszy zespół Pogoni przegrał na wyjeździe z Omegą Kleszczów 0:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Mikołaj Bociek oraz Bartłomiej Zieliński.

Miejscowi mogli objąć prowadzenie już w 4. minucie, ale kapitalną interwencją popisał się Artur Melon, powstrzymując uderzenie Pawła Kowalskiego. Żółto-zielono-czarni odpowiedzieli kąśliwym strzałem Mikaela Idzikowskiego tuż sprzed pola karnego. Skuteczną paradę zaprezentował Paweł Wiśniewski. W 36. minucie z dystansu uderzył Adam Konieczny, a ponownie dobrze między słupkami spisał się Wiśniewski. Przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę „do szatni". Po akcji lewą flanką futbolówka została zagrana do wbiegającego na jedenasty metr Mikołaja Boćka, który precyzyjnym strzałem pokonał Melona.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Już w 51. minucie po podaniu Pawła Kowalskiego, oko w oko z Melonem stanął jeden z kleszczowian. Doświadczony golkiper zachował „zimną krew" i wyszedł z tego starcia obronną ręką. Kilka chwil potem miejscowi zdobyli drugiego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska najwyżej w polu karnym Pogoni wyskoczył Bartłomiej Zieliński i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie Omegi. Pod koniec meczu dwie okazje miał Mateusz Broź – w pierwszym przypadku trafił w poprzeczkę, w drugim zaś przeniósł futbolówkę nad bramką gospodarzy.

W następną sobotę (1 sierpnia) podopieczni trenera Michała Bistuły zmierzą się na wyjeździe z Ceramiką Opoczno. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 17.

Omega Kleszczów – Pogoń Zduńska Wola 2:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Bociek 41, Bartłomiej Zieliński 58

żółte kartki: Kowalik, Mielczarek – Swędrowski, Szarpak, Broź

Omega Kleszczów: Wiśniewski – Kowalik, Zieliński, Niedbała, Mielczarek (85. Roczek) – Bociek, Tomesz (82. Hajdasz), Michalik, Pieniążek (85. Olas) – P. Kowalski, K. Kowalski

Pogoń Zduńska Wola: Melon – Swędrowski (60. Budka), Sławiński, Wolny (60. Porada), Bartos – Konieczny, Okachi, Idzikowski (78. Majerz), Sobczak (60. Szarpak) - Broź

Źródło: Pogoń Zduńska Wola