wersja testowa serwisu

Hattrick Anny Bergier i wysokie zwycięstwo Pogoni Zduńska Wola

124686399_1500484710340844_4258161396036086508_o
fot. Pogoń Zduńska Wola

W sobotę (7 listopada) na Stadionie w Radomiu drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz ostatniej 9. kolejki III Ligi Kobiet z zespołem Zamłynia Radom. "Pogonistki" wysoko pokonały zespół z Radomia i potwierdziły, że zasługują na pozycję lidera tabeli po rundzie jesiennej.

Mecz z zespołem z Radomia ułożył się po myśli "Pogonistek", które już do przerwy prowadziły różnicą trzech bramek. Jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Katarzyna Borowiec, która wykorzystała rzut karny po faulu na Patrycji Okoń. Kolejne trafienie to zasługa Anny Bergier, która wyprzedziła w polu karnym zawodniczkę gospodarzy i "chytrym" strzałem podwyższyła wynik meczu. Ostatnią bramkę w pierwszej odsłonie meczu zdobyła Martyna Szymczak, wykorzystując błąd defensywy radomianek i kierując piłkę pod poprzeczkę bramki Zamłynia.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. "Pogonistki" nie zwalniały tempa i zdobyły kolejne trzy bramki. W 53. minucie po najpiękniejszej akcji meczu Patrycja Okoń dośrodkowała piłkę w pole karne gospodarzy, a nadbiegająca Anna Bergier kapitalnym strzałem z woleja pokonała bramkarkę z Radomia. Ta sama zawodniczka parę minut później ustrzeliła "hattricka" w tym meczu, wykorzystując prostopadłe podanie od Pauliny Marcińskiej i precyzyjnym strzałem w długi róg bramki nie dała szans po raz trzeci bramkarce gospodarzy. Wynik meczu ustaliła strzałem z bliska Natalia Okoń, wykorzystując nieporozumienie między bramkarką i defensywą Zamłynia.Po zakończonym spotkaniu zawodniczki Pogoni cieszyły się ze zwycięstwa i z liderowania po rundzie jesiennej, w której na dziewięć meczów wygrały osiem spotkań, a przegrywając tylko raz.

Zamłynie Radom - Pogoń Zduńska Wola 0:6 (0:3)
0:1 - Katarzyna Borowiec (12' rzut karny)
0:2 - Anna Bergier (18')
0:3 - Martyna Szymczak (43')
0:4 - Anna Bergier (53')
0:5 - Anna Bergier (60')
0:6 - Natalia Okoń (81')

Pogoń: Magdalena Samiec - Wiktoria Szymczak (68' Aleksandra Wrąbel), Julia Szymczak, Patrycja Piekarska, Sylwia Marcińska ( 79' Weronika Sobczak) - Anna Bergier (76' Karolina Karpińska), Katarzyna Borowiec (64' Natalia Zwierzychowska), Paulina Marcińska, Patrycja Okoń (72' Natalia Barton) - Justyna Kubik (58' Milena Terka), Martyna Szymczak (58' Natalia Okoń)

Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak